UWAGA!

Grbavica, Bośnia i Hercegowina

Elbląg, Kadr z filmu
Kadr z filmu

W piątek 9 lutego w kinie Światowid pojawi się dramat "Grbavica, Bośnia i Hercegowina". Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

Esma, samotnie wychowująca swoją 12-letnią córkę Sarę, żyje w jednej z dzielnic Sarajewa, Grbavicy, która jeszcze nie podniosła się ze zniszczeń wojennych z 1990 roku. Ponieważ państwowy zasiłek ledwo pozwala jej związać koniec z końcem, Esma decyduje się przyjąć posadę kelnerki w nocnym klubie. Całonocna praca okazuje się jednak dla niej wielkim poświęceniem - kobieta spędza coraz mniej czasu ze swoją córką. Nie mogąc poradzić sobie z bolesnymi wspomnieniami z przeszłości, Esma zaczyna uczęszczać na terapię grupową w lokalnym ośrodku dla kobiet. Wielkim wsparciem jest dla niej jej najlepsza przyjaciółka Sabina oraz nowy współpracownik Pedla, w którym Esma odnajduje bratnią duszę.
     
     Scenariusz i reżyseria Jasmila Zbanic. Obsada: Mirjana Karanovic, Luna Mijovic, Leon Lucev, Kenan Catic. Bośnia i Hercegowina/Chorwacja/Austria/Niemcy 2006.
     
     Pojedyncze zaproszenia do kina (sobota 10 lutego, godz. 16) wygrali: Anna Dembińska i Jacek Romanik. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama