UWAGA!

Kino Światowid: We mgle

 Elbląg, (materiały promocyjne)
(materiały promocyjne)

Relacje między zdradą i heroizmem, karą i winą, odwagą i upadkiem eksploruje Siergiej Łoźnica, jeden z najciekawszych współczesnych reżyserów, w swoim najnowszym filmie. „We mgle” od piątku 24 maja w Kinie Światowid. Sprawdź, czy wygrałaś.

Drugi fabularny film Łoźnicy to filmowa przypowieść, która stanowi rozliczenie z okrucieństwem wojny oraz ukazuje jej wpływ na losy poszczególnych istnień. W 1942 r., na okupowanych przez Niemców terenach zachodniej granicy Związku Radzieckiego, dochodzi do wykolejenia pociągu. Okupanci podejrzewają, że wypadek jest efektem działań partyzantów. Do aresztu trafiają sabotażyści, a razem z nimi – niewinny pracownik stacji kolejowej Suszenja. Pojmanemu kolejarzowi udaje się ujść z życiem – zostaje wypuszczony z aresztu przez niemieckiego oficera. Budzi to nieufność mieszkańców wioski, którzy podejrzewają, że Suszenja kolaboruje z wrogiem. Tropem niewinnego człowieka wyruszą partyzanci pragnący wymierzyć sprawiedliwość domniemanemu zdrajcy. Jak odnaleźć się w świecie bez reguł oraz podstawowych praw humanitarnych? Jak nie zatracić człowieczeństwa?
      
       Suszenja będzie musiał stanąć przed wyborami, w których stawką będzie sumienie i moralność.
      
       Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Wasyla Bykaua „We mgle”.
       „We mgle” to drugi film fabularny znanego dokumentalisty Siergieja Łoźnicy, nagrodzonego m.in. na festiwalach w Cannes, Karlowych Warach oraz w Toronto.
      
       Boleśnie uczciwy, nowocześnie opowiedziany film, który warto oglądać razem z „Polowaniem” Thomasa Vinterberga – Janusz Wróblewski, polityka.pl
      
       Reżyseria: Siergiej Łoźnica. Scenariusz: Siergiej Łoźnica. Obsada: Władimir Swirskij, Władisław Abaszyn, Nikita Pieriemotow, Julija Pieriesild. Produkcja: Niemcy, Holandia, Białoruś, Rosja, Łotwa 2012. Czas: 127 min. Opis: dystrybutor filmu.
      
       Film „We mgle” w kinie „Światowid” od 24 maja do 6 czerwca. Cena biletu: 14 i 12 zł.
      
       Pojedyncze zaproszenie na film wygrała Monika Różyńska. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
       Regulamin konkursowy
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama