UWAGA!

Koncert Anny Marii

 Elbląg, Koncert Anny Marii

W piątek 13 października w CKiWM Światowid odbędzie się koncert Anny Marii Jopek - znakomitej piosenkarki, pianistki, kompozytorki, autorki tekstów i laureatki wielu konkursów i wyróżnień. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

Jedenaście autorskich albumów, Platynowe i Złote Płyty, dwie nagrody Wiktora, cztery Fryderyki, Paszport Polityki, tytuł Jazzowej Wokalistki Roku, Trójkowy Mateusz i prywatna nagroda Michela Legranda - to tylko niektóre osiągnięcia artystki. Anna Maria Jopek otrzymała również wiele nadzwyczajnych wyróżnień środowiskowych m.in. od magazynów Elle czy Gala za „Najbardziej Stylową” lub „Najpiękniejszą Dziś” postać muzycznej sceny.
     Artystka debiutowała w 1997 roku płytą „Szeptem”. Nagrała potem i wystąpiła z najważniejszymi postaciami polskiej sceny muzycznej - z Jeremim Przyborą, Tomaszem Stańko, Markiem Grechutą, Januszem Olejniczakiem, zespołem Perfect, Leszkiem Możdżerem, Urszulą Dudziak. Śpiewała na festiwalu Warszawska Jesień i ze Skaldami w Carnegie Hall. Występowała prawie na całym świecie - od USA i Kanady, przez całą Europę po Japonię.
     Opowiadając o sobie w jednym z wywiadów, artystka stwierdza „Tymczasem ja, kobieta z Adamowego biodra, pełnokrwista, niespokojna istota, mam na swoim koncie serce złamane, szybę rozbitą futbolową piłką, zazdrości, niesubordynacje, myśli nieświęte i nieuświadamiany nadmiar torebek. Bywam aniołem, demonem i Mamą Muminka w jednym. Muszę mieć wolność i prawo do winy żałowanej i tej, której nie pożałuję wcale.”
     Jej piosenki „Ja wysiadam”, „Szepty i łzy”, „O co tyle milczenia”, „Tam, gdzie nie sięga wzrok”, „Gdy mówią mi” podbijały listy przebojów i serca najbardziej wymagających melomanów.
     Podczas koncertu w Elblągu usłyszymy piosenki nowe i te, które już doskonale znamy. Anna Maria Jopek wystąpi w CKiWM Światowid w piątek 13 października o godz. 19. Bilet w cenie 60 zł.
     Zaproszenie na koncert Anny Marii Jopek wygrał Adam Labiedź.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama