UWAGA!

Nocny maraton horrorów

2008-05-09
Aktualizowany 2008-05-09 10:55
Elbląg, Kadr z filmu „Sierociniec”.
Kadr z filmu „Sierociniec”.

W piątek 9 maja Multikino zaprasza kinowych maratończyków na dwa filmy - „Labirynt Fauna” i premierowy „Sierociniec” - których twórcą jest Guillermo del Toro. Dla naszych pełnoletnich Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia. Sprawdź, czy wygrałas/wygrałeś.

Labirynt Fauna
     Historia Ofelii, 12-letniej dziewczynki obdarzonej niezwykłą wyobraźnią. Ofelia wraz z matką i ojczymem wyprowadza się do wiejskiego domu. Posiadłość położona jest w pobliżu starego zrujnowanego labiryntu. Szybko staje się on ulubionym miejscem pobytu dziewczynki, która nie mogąc poradzić sobie z samotnością i brutalnością otaczającej rzeczywistości, wymyśla swój własny wyimaginowany świat. Jest on pełny fantastycznych stworów i tajemniczych miejsc, do którego ucieka przy każdej możliwej okazji. Ową krainą włada niejaki Faun...
     Scenariusz i reżyseria Guillermo del Toro. Obsada: Doug Jones, Sergi Lopez, Ivana Baquero, Ariadna Gil. Meksyk, Hiszpania, USA 2006.
     
     Sierociniec
     Laura spędziła dzieciństwo dorastając w sierocińcu otoczona troskliwą opieką wychowawców i przyjaźnią dzieci, które były dla niej niczym bracia i siostry. Teraz, jako trzydziestoletnia kobieta, powraca w „rodzinne” strony wraz z mężem Carlosem i siedmioletnim synkiem, Simonem. Jej marzeniem jest stworzenie ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w miejscu porzuconego przytułku. Nowy dom i tajemnicza okolica pobudzają wyobraźnię Simona – chłopiec zaczyna snuć nieprawdopodobne opowieści i wymyślać nie do końca niewinne zabawy. Sytuacja ta zaczyna bardzo niepokoić Laurę, tym bardziej, że przywołuje echa dawno zapomnianych, dręczących wspomnień z jej własnego dzieciństwa.
     Reżyseria Juan Antonio Bayona, scenariusz Sergio G. Sanchez, producent Guillermo del Toro. Obsada: Belen Rueda, Fernando Cayo, Roger Princep. Meksyk, Hiszpania 2007.
     Początek maratonu o godz. 22.
     Podójne zaproszenia na maraton wygrali: Monika Wiosek, Mariusz Żak, Dawid Lewandowski. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama