UWAGA!

Opera: wygraj zaproszenie

2012-12-11
Aktualizowany 2012-12-13 13:45
 
Opera: wygraj zaproszenie
fot. nadesłana

W ramach cyklu The Metropolitan Opera. Live i HD w sobotę, 15 grudnia w kinie „Światowid” opera Verdiego - „Aida". Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie. Sprawdź, czy wygrałaś.

Umiejscowiona w realiach starożytnego Egiptu „Aida" Verdiego jest zarówno chwytającą za serce historią miłosną, jak i epickim dramatem pełnym spektakularnych scen.
       Akcja „Aidy” skupia się na wojenno-miłosnych losach etiopskiej niewolnicy Aidy oraz wodza wojsk egipskich Radamesa. Radames kocha Aidę, która odwzajemnia jego uczucia. Po udanej kampanii i pokonaniu etiopskich wojsk, zwycięski dowódca Radames, prosi Faraona o wolność dla jeńców. Uzyskawszy ją Etiopczycy podrywają się do walki, a Aida ma za zadanie skłonić Radamesa do zdradzenia im ruchów armii egipskiej. Radames nieświadomie przekazuje potrzebne informacje. Jego winę odkrywa córka Faraona Amneris. Obiecuje wyjednać mu przebaczenie u swojego ojca pod warunkiem, że młodzieniec wyrzeknie się swoich uczuć do Aidy, zapomni o niej i poślubi ją, córkę Faraona. Radames odmawia i zostaje skazany na pogrzebanie żywcem. W grobowcu czeka nań Aida, która słysząc o wyroku postanawia umrzeć z ukochanym. Połączeni uściskiem, spokojnie oczekują na śmierć.
      
       Podwójne zaproszenie wygrała Monika Godlewska. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
       Regulamin konkursów w portEl.pl.
      
oprac. ASZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)