UWAGA!

Światowid: Syberiada polska

2013-02-22
Aktualizowany 2013-03-01 15:30
 
Elbląg, materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Janusz Zaorski, twórca takich filmów jak "Szczęśliwego Nowego Jorku", czy „Piłkarski poker” powraca z nowym filmem, epicką opowieścią o jednym z najbardziej tragicznych epizodów polskiej historii. „Syberiada polska” premierowo, od najbliższego piątku 22 lutego w Kinie „Światowid”. Dla naszych Czytelników mamy pojedyncze zaproszenie. Sprawdź, czy wygrałeś.

"Syberiada polska" opowiada o Polakach, Ukraińcach, Żydach, mieszkańcach polskiej wsi Czerwony Jar. Losy przesiedlonych obserwujemy z perspektywy młodego Staszka (Paweł Krucz), który trafia na Syberię wraz z ojcem (Adam Woronowicz), matką (Urszula Grabowska) i bratem (Marcin Walewski). Chłopak będzie musiał bardzo szybko nauczyć się bezwzględnie walczyć o przetrwanie i podejmować decyzje, których stawką będzie życie jego bliskich. Razem ze swoimi towarzyszami niedoli rozpoczyna ciężkie zmagania o przetrwanie, w których najgroźniejszym przeciwnikiem okazuje się nie terroryzujące i knujące NKWD, a straszliwa, bezlitosna natura.
       Ponad historycznymi podziałami, wbrew narodowym uprzedzeniom Polacy, Żydzi, Ukraińcy, Buriaci, Czeczeni razem muszą stawić czoła swojemu przeznaczeniu. "Syberiada polska" to filmowy zapis tragicznej historii współczesnej Europy.
      
       Film „Syberiada Polska” w kinie „Światowid” od 22 lutego do 7 marca. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy,11 zł grupowy.
      
       Zaproszenie wygrał Jakub Dejak. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
       Regulamin konkursów portEl.pl.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama