UWAGA!

Witamina C - młodość w ampułce

2008-05-12
Aktualizowany 2008-05-26 10:10

Witamina C jest niezbędnym elementem diety i składnikiem kosmetyków dla zachowania zdrowia i pięknej cery. Studio Zdrowia Neo Lady poleca specjalne ampułki zawierające tę witaminę, np. serum Dermo C Laboratorium Filorga, dermokosmetyk Meso C lub Flavo C Laboratorium Auriga.

Witamina C - witamina młodości jest niezbędnym składnikiem diety oraz kosmetyków dla zachowania zdrowia i pięknej cery. W kosmetyce wykorzystywana jest aktywna witamina C zwana inaczej kwasem askorbinowym. Witamina C bierze udział w procesie wytwarzania kolagenu czyli białka będącego składnikiem skóry, niezbędnego w procesie regeneracji tkanki łącznej. To właśnie nasz kolagen sprawia, że skóra staje się elastyczna i gładka.
     Kosmetyki z witaminą C powinny być stosowane podobnie jak kosmetyki z filtrami jako element codziennej pielęgnacji skóry. Stosujemy je rano, przed nałożeniem makijażu. Spowolniamy w ten sposób procesy starzenia się skóry, wywołane szczególnie światłem słonecznym i światłem UV emitowanym przez solaria. Witamina C stosowana miejscowo chroni nas przed promieniowaniem UVA i UVB. Chroni, ale nie pochłania promieniowania, dlatego należy dodatkowo stosować zabezpieczenie filtrami przeciwsłonecznymi.
     Kwas akorbinowy zaliczamy jest do przeciwutleniaczy, oznacza to, że witamina C zwalcza wolne rodniki, mające destrukcyjny wpływ na komórki, włókna kolagenowe i elastynę.
     Do innych zalet witaminy C zaliczymy wzmocnienie naczyń krwionośnych, zmniejszenie rumieni na twarzy, rozjaśnienie przebarwień, zniwelowanie zmarszczek.
     Podczas zakupu preparatów kosmetycznych należy zwrócić uwagę na postać witaminy C i jej stężenie. Nieustabilizowana forma tej witaminy w kremie szybko ulega rozkładowi i nie jest skuteczna, bo nie przenika w głąb skóry. Najskuteczniejsza będzie witamina C w postaci serum.
     Studio Zdrowia Neo Lady poleca ampułki z witaminą C, które należy zużyć w ciągu kilku dni np. Serum Dermo C Laboratorium Filorga, dermokosmetyk Meso C lub Flavo C Laboratorium Auriga.
     Proponowane stężenie witaminy wynosi od 8 do 20 procent, a szklane i hermetyczne opakowania gwarantują trwałość preparatu.

 


     Warto też zwrócić uwagę na propozycję zabiegów kosmetycznych i regularnie korzystać z zabiegu, dzięki któremu wprowadzimy w głąb skóry silne stężenie witaminy C. Jest to na przykład mezoterapia bezigłowa. To rewolucyjna metoda i najnowsze osiągnięcie w kosmetologii pozwala na bezbolesne wprowadzenie substancji aktywnych w skórę na głębokość 4mm.
     To idealny zabieg na prezent z okazji Dnia Matki.
     
     Zestaw kosmetyków wygrała Dorota Domalewska. Gratulujemy. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
     
     

Studio Zdrowia Neo Lady
     Autoryzowany Gabinet Laboratorium Mesoestetic
     ul. ks. Osińskiego 4a
     tel .055 239 61 36
      www.neolady.pl
_
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama