UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

700 osób na kwarantannie w Elblągu, kolejne zakażenia

 
Elbląg, Kolejka przed punktem testowania w Szpitalu Miejskim
Kolejka przed punktem testowania w Szpitalu Miejskim (fot. Anna Dembińska)

12 nowych zakażeń w Elblągu, tyle samo w powiecie elbląskim – to najnowsze dane dotyczące potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na kwarantannę trafią pracownicy i dzieci z kolejnych placówek oświatowych. W całym województwie zakażeń jest dzisiaj 190, w kraju prawie 7,5 tysiąca.

O tym, jak wiele osób musi być poddanych testom na koronawirusa między innymi z powodu kontaktu z osobami zakażonymi, najlepiej świadczy to zdjęcie, wykonane dzisiaj przez naszą fotoreporterkę przy Szpitalu Miejskim, gdzie działa jedyny w naszym mieście punkt testowania.

Na kwarantannie (stan na 19 października) według Sanepidu jest w Elblągu 700 osób, ponad 160 osób w powiecie elbląskim. Czynnych zakażonych w Elblągu – według danych służb wojewody – jest 166 osób, w powiecie 50.

Dzisiejszy raport Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego przynosi dane o nowych zakażeniach. W Elblągu jest 12 nowych potwierdzonych przypadków, tyle samo w powiecie. W województwie w sumie 190, zmarły cztery osoby (wszystkie miały choroby współistniejące)

Rosnąca liczba zakażeń sprawia, że w wielu szkołach i przedszkolach uczniowie, nauczyciele i pracownicy oświaty przechodzą kwarantannę.

- W SP nr 16 mamy jeden nowy przypadek zakażenia u nauczycielki. Zarówno ona, jak i druga klasa, którą uczyła, jest na kwarantannie. Koronawirusa stwierdzono też u jednej z nauczycielek w Przedszkolu nr 21 (przy ul. Wiejskiej – red.). Tam na kwarantannie jest całą grupa dzieci, a także jeszcze jedna nauczycielka i woźna. Z kolei w SP 25 zarażony jest rodzic jednego z uczniów, na razie nie ma wskazań co do kwarantanny dla uczniów ani wprowadzenia nauczania zdalnego – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

- Wszystkie dzieci, które uczęszczały do przedszkola w dniach 12-14 października i miały bezpośredni, dłuższy kontakt z nauczycielką grupy II oraz wszystkie osoby zamieszkałe z dzieckiem od dnia 19.10.2020r. objęte są kwarantanną. Jednocześnie informuję, że pracownicy Sanepidu będą się indywidualnie z Państwem kontaktowali w sprawie szczegółów kwarantanny. Decyzje administracyjne będą wydawane w późniejszym terminie. W momencie otrzymania telefonu z Sanepidu - koniecznym będzie podanie numeru PESEL wszystkich osób zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym – brzmi komunikat, który przedszkole nr 21 umieściło na swojej stronie internetowej.

W całym kraju dzisiaj stwierdzono ponad 7,4 tysiące nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwach małopolskim (1201), mazowieckim (849) i śląskim (685). Zmarło 41 osób, w tym 36, które miały choroby współistniejące.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama