UWAGA!

Co trzeci test na COVID-19 daje wynik pozytywny

 Elbląg, Co trzeci test na COVID-19 daje wynik pozytywny
(fot. pixabay.com)

Niemal 26 tysięcy zakażeń koronawirusem w całym kraju odnotowało Ministerstwo Zdrowia podczas ostatniej doby. W Elblągu i powiecie sytuacja pod względem epidemicznym jest stabilna. Niestety, zmarły dwie kolejne osoby, zakażone COVID-19.

W ciągu ostatniej doby w Elblągu stwierdzono 65 nowych przypadków zakażeń, w powiecie elbląskim było ich 27. Wykonano odpowiednio 237 i 86 testów, niemal co trzeci był pozytywny. Niestety, w Elblągu zmarły dwie kolejne zakażone osoby, które miały choroby współistniejące. Na kwarantannie w mieście przebywają 824 osoby, w powiecie – 280.

Nie zmienia się też zbytnio sytuacja epidemiczna w skali województwa. W ciągu ostatniej doby w Warmińsko-Mazurskiem stwierdzono 1002 przypadki zakażeń, zmarło 27 osób. Tu także co trzeci test daje wynik pozytywny, a na kwarantannie przebywa w sumie ponad 17 tysięcy osób.

W całym kraju w ciągu ostatniej doby przybyło 25998 nowych zakażeń, zmarło 419 osób (116 z nich wyłącznie z powodu COVID-19). Za ozdrowieńców zostało uznanych 16 912 osób. W całym kraju na kwarantannie przebywa ponad 380 tysięcy osób.

Przypomnijmy, że od 20 marca rząd wprowadza dodatkowe obostrzenia na terenie całego kraju, które mają obowiązywać do 9 kwietnia. W województwie warmińsko-mazurskim one już obowiązują od początku marca. 

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama