UWAGA!

Codziennie umiera ponad 500 osób z koronawirusem

 Elbląg, Codziennie umiera ponad 500 osób z koronawirusem
(fot. Michał Skroboszewski)

Nadal w Polsce utrzymuje się wysoki poziom zakażeń i zgonów spowodowanych przez koronawirusa. W Elblągu w ciągu ostatniej doby zmarło trzech zakażonych mieszkańców.

19397 – tyle zakażeń stwierdzono w ciągu ostatniej doby w raporcie Ministerstwa Zdrowia. Zmarły 543 osoby, z czego 145 wyłącznie z powodu COVID-19, pozostali mieli choroby współistniejące. Polska nadal należy do światowej czołówki krajów, w których statystyki zgonów w przeliczeniu na milion mieszkańców są najwyższe.

W Elblągu w ciągu ostatniej doby stwierdzono 65 nowych przypadków zakażeń, zmarły trzy osoby. Wszystkie miały choroby współistniejące. Na kwarantannie przebywa obecnie prawie 1,7 tys. osób, w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 280 testów, niemal co czwarty był pozytywny.

W powiecie elbląskim zakażeń było 33, nie stwierdzono zgonów. Na kwarantannie przebywa niewiele ponad 900 osób. Wykonano 125 testów, co czwarty był pozytywny.

Nadal wiele osób jest niezaszczepionych. Pełną dawkę przyjęło prawie 21 milionów Polaków. W ciągu ostatniej doby w całym kraju wykonano prawie 240 tys. nowych szczepień, w tym w województwie warmińsko-mazurskim – ok. 8,3 tys., w Elblągu – 692, w powiecie – 179. W pełni zaszczepionych jest prawie 65 tys. elblążan i prawie 20 tys. mieszkańców powiatu elbląskiego.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama