UWAGA!

Elbląski telefon zaufania

 Elbląg, Elbląski telefon zaufania
(fot. pixabay.com)

Pandemia odciska trwałe piętno na zdrowiu psychicznym wielu ludzi, a w sposób szczególny na zdrowiu dzieci i młodzieży. Zdalne nauczanie, wiele godzin spędzanych przed ekranem komputera, poczucie izolacji społecznej, niepewność - to tylko niektóre problemy, z jakimi mierzą się dzieci i młodzież. Dlatego w Elblągu ruszy wkrótce telefon zaufania, pod którym będą dyżurować specjaliści pomocni w rozwiązaniu takich problemów. Władze miasta szukają organizacji, która będzie prowadzić dyżury pod takim telefonem.

Lęki, depresja, uzależnienia, zaburzenia odżywiania, przemoc, a nawet myśli samobójcze - to coraz częstsze skutki pandemii wśród dzieci i młodzieży. Specjaliści biją na alarmDlatego tak ważne jest podejmowanie działań na gruncie lokalnym, mogących choć w części zniwelować negatywne skutki, zapobiec zagrożeniom oraz zapewnić wsparcie dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom.

- Chcemy, aby żadne elbląskie dziecko, czy nastolatek nie czuło się samotne i zagubione. Aby w sytuacji, gdy będzie potrzebowało pomocy, wsparcia, czy wysłuchania, mogło wykonać telefon i porozmawiać o swoim problemie z psychologiem lub terapeutą. Pamiętajmy, że nawet z pozoru błaha sprawa z punktu widzenia osoby dorosłej, może być dla dziecka trudnym doświadczeniem, z którym nie może sobie poradzić - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu. -  - Musimy działać szybko i zdecydowanie, dlatego obok innych form pomocy zapewnianych przez system zdrowia, czy edukacji, prezydent Witold Wróblewski zaprasza organizacje pozarządowe posiadające doświadczenie w pomocy psychologiczno – terapeutycznej dzieciom i młodzieży do składania ofert na realizację zadania publicznego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 pn.: „Przyjazny numer –  elbląski telefon zaufania dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w sytuacji pandemii”.

Oferty składać można do 22 kwietnia. Telefon zaufania uruchomiany będzie 1 maja i działać będzie do końca roku. Szczegóły można znaleźć w BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu pod tym linkiem.

- Zachęcamy do składania ofert. Wspólnie zadbajmy o komfort psychiczny młodych elblążn - apelują władze miasta. 

Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • proponuje tam posadzić obywatela towarzysza prof dr hab inż, on wie wszystko, wszystko umie, wszystko załatwi i poradzi, nawet sam do siebie będzie dzwonił i rozwiązywał problemy postępowej niezależnej demokratycznej ojczyzny i ludu pracującego ---- 007 na cenzurce
  • Wspolczuje mlodym że odebrano im wolność w imie covido-terroru. Dziś na Polsacie w wieczornych wiadomościach już oficjalnie powiedzieli że maseczki na dworze są bez sensu (cytujac zarowno polskiego profesora jak i badania naukowe z Niemiec a to poczatek ujawniania bezsensu wszystkich tych restrykcji). Za kilka lat wyjdzie na jaw że cały ten lockdown, zamykanie lasów, surowe mandaty za brak maseczki na wolnym powietrzu - to wszystko bylo jedna wielka socjotechniką mającą na celu wyszczepienie wszystkich tym biblijnym znakiem bestii z abortowanych plodów (wystarczy przeczytac sklad ulotki, nawet Episkopat to w koncu potwierdzil w dn 14.04.2021). Ostatecznym celem jest wdrożenie szczepionkowego apartheidu. Bez znamienia nic nie kupisz ani sprzedasz
  • @partia i super - w samo sedno, jedynie w dni gdy mops zasiłek wypłaca będzie brał wolne
Reklama