UWAGA!

Elblążanka: Czy nie powinno się wyłączyć przycisków na przejściach?

 Elbląg, Elblążanka: Czy nie powinno się wyłączyć przycisków na przejściach?
Fot. Anna Dembińska

- Czy przyciski na przejściach na pieszych w mieście nie powinny być wyłączone w czasie pandemii? Chyba w zeszłym roku wprowadzono takie rozwiązanie? – wskazuje mieszkanka Elbląga. - Czy w związku ze wzrostem zakażeń nie powinno się do tego wrócić? - pyta.

Pierwsze tygodnie i miesiące pandemii przynosiły wiele nowych rozwiązań i obostrzeń w wielu sferach życia. Rzeczywiście, przez pewien czas dotyczyło to także wyłączenia przycisków na przejściach dla pieszych w mieście.

Jak dowiadujemy się w biurze prasowym Urzędu Miejskiego w Elblągu, w ramach przepisów i obostrzeń wprowadzanych przez rządzących w związku z pandemią, nie jest obecnie przewidziane takie dotyczące sygnalizacji świetlnej.

- Będziemy realizować przepisy wprowadzane w związku z pandemią. Obecnie nie jest planowane wyłączenie przycisków na przejściach – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tobie babo mózg wyłączyli chyba
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  16
  Tłuki(2021-11-05)
 • jak masz problem to załóż rękawiczki, łap i wciskaj co chcesz
 • Tu się nie powinno do niczego wracać, tylko sygnalizacja powinna działać automatycznie. A te teksty z UM to po prostu jaja, ''obecnie nie jest planowane '', jakiś horror, całkiem oderwani od rzeczywistości
 • czyli wg ciebie przyciski zabijają :)? ludzie weźcie wreszcie myslcie samodzielnie!
 • W Olsztynie na czas pandemii wyłączyli wszystkie przyciski na skrzyżowaniach. No ale my mamy takiego prezydenta jakiego mamy. ..
 • Autorce nie chodzi o to, że dotykając się zarazi. Moim zdaniem jest kierowcą i nie ma ochoty zatrzymywać się na prośby pieszych. zakamuflowała powody w apelu by wyłączyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  9
  obawiamsieze(2021-11-05)
 • Te przyciski to są potrzebne jak zającowi dzwonek w czasie polowania - są automaty i niech działają. Mało narobili z pieszymi problemów - proszę zobaczyć co robią piesi na przejściu na al. Grunwaldzkiej - pojedynczo sobie spacerują z telefonami w łapie a cała arteria stoi - co ktoś chce ruszyć to następny złazi na przejście i tak w kółko - zrobić tam światło to co na zjeździe tramwaju i po problemie - a tak na okrągło łażenie i łażenie. Tom samo z przejściem dla pieszych przy skręcie w Hetmańską z pl. Grunwaldzkiego - kupa samochodów czeka na skręt - zapala się zielone i dla samochodów i dla pieszych i znowu pojedynczo i grupkami snują się okularnicy z telefonami - że tak napiszę. Albo skręt dla aut albo łażenie. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  8
  observer(2021-11-05)
 • Te przyciski, oprócz dwóch przejść: na Odrodzenia i 12 lutego, na skrzyżowaniach są absolutnie zbędne. Nic nie dają. Przyciskanie nie przedłuża zielonego dla pieszych i go nie przyspiesza, bo sygnalizacją zarządza automat. Lipa do kwadratu. Sprawdźcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  2
  spacerowicz(2021-11-05)
 • Mnie się najbardziej podoba przejście Grobla Świętego Jerzego od głównej do ronda, gdzie przez środek jedzie tramwaj (nie mylić z główną ulicą! ta co idzie w bok od głównej ma dokładnie taką samą nazwę!)Tam jest przycisk na początku i na końcu, ale na wysepce nie ma i jak tam utkniesz, to albo czekasz aż ktoś nadejdzie z którejś strony, albo musisz przejść przez czerwone, wcisnąć sobie przycisk, wrócić na wysepkę i czekać na zielone. To tylko jakiś geniusz z UM mógł wymyślić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  Mjr.Tom(2021-11-05)
 • aleś żałosny
 • Te przyciski na słupach i tak nie działaja, więc po co wyłączać wyłączone.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  Stańczyk Elbląski(2021-11-05)
 • Wczoraj zauważyłam że przyciski włączają się automatycznie. Przejścia z tymi przyciskami to porażka bo po wciśnięciu przycisku nie zawsze zapalało się zielone światło dla pieszych. Chodzi o przejście ul. płk. Dąbka naprzeciwko Aldi
Reklama