UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolejne placówki zamknięte

 
Elbląg, Kolejne placówki zamknięte
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

W związku z poleceniem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego do 4 grudnia br.  czasowo zawieszają działalność wszystkie funkcjonujące na terenie miasta dzienne domy i kluby seniora, w tym placówki działające w ramach Programu „Senior+”, środowiskowe domy samopomocy oraz warsztaty terapii zajęciowej. 

W związku z powyższym zwracamy się z apelem do rodzin podopiecznych ww. placówek o podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie opieki swoim bliskim.

Przypominamy jednocześnie o możliwości skorzystania przez seniorów z pomocy Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Akcja skierowana jest do mieszkańców Elbląga, w szczególności starszych, samotnych, niepełnosprawnych, którym zaleca się pozostawanie w domu, a którzy ze względu na sytuację życiową potrzebują pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, m.in. w zapewnieniu dostępu do podstawowych artykułów.

Każdy, kto potrzebuje takiej pomocy, lub kto ma informacje o takiej osobie, może skontaktować się bezpośrednio z Regionalnym Centrum Wolontariatu, które jest wiodącym koordynatorem akcji, pod nr tel. 600-384-230 lub 505-390-239.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

  • "Niestety, zaczyna się sprawdzać czarny scenariusz, o którym mówiłem Państwu już w maju. Bezsensowne restrykcje oraz zrujnowanie funkcjonowania służby zdrowia na wiosnę tego roku, owocuje dzisiaj wzrostem zgonów o 40%! To jest przytłaczająca liczba. Dzisiaj umierają najsłabsze osoby, które wcześniej były pozbawione leczenia w szpitalach. W październiku odchylenie liczby zgonów wyniosło ponad 13 tysięcy! W tym samym okresie liczba zgonów ze stwierdzonym zakażeniem SARS-COV2 (proszę nie mylić ze zgonami z powodu choroby COVID19)wyniosła 3,1 tysiąca osób. Te liczby pokazują dobitnie, że mamy do czynienia ze znacznym wzrostem śmiertelności z powodu przerwanych lub zaniechanych terapii onkologicznych, zawałów, udarów i powikłań innych, dotychczas normalnie leczonych chorób. Jak już wielokrotnie mówiłem, terapia okazała się gorsza, niż choroba. To niestety jeszcze nie koniec. Aby uniknąć dalszego narastania ilości ofiar z powodu restrykcji i sparaliżowania ochrony zdrowia należy domagać się - wręcz żądać - zniesienia dławiących normalne funkcjonowanie państwa i służb medycznych - restrykcji i obostrzeń. Obostrzeń nie służących niczemu dobremu. Jak pokazują fakty - ilość zachorowań wzrasta pomimo ich wprowadzenia (nic nie dały poza ewidentnymi szkodami zdrowotnymi i gospodarczymi). "
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    13
    2
    skopiowane od doktora(2020-11-10)
  • To wina Tuska, czy Pani Poseł pisowskiej, która postulowała, by lekarze wyjeżdżali z naszego kraju?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    4
    6
    rencistka z rakiem(2020-11-10)
  • Dobrze bardzo dobrze niech zamykają jak pozwoliliście daliście zabrać sobie wolność i już jej nie odzyskacie to wasz powolny koniec pomału i niedługo już wszystkich pozamykają i będziecie w eleganckich domowych wiezieniach i wszyscy wpadniecie w depresję wasze dzieci będę popełniały samobójstwa odcięci od znajomych dalej spijcie i wierzcie TV powodzenia.
  • Nieźle spóźnione przecież nie funkcjonują już od 26.10.
  • a między 10 a 12,nie da się ?
  • @rencistka z rakiem - To wina tych co na medycyne co roku biorą 30 osob, ktorzy boją się otworzyc aby szkolić lekarzy w duzej ilości.
Reklama