UWAGA!

Kolejne placówki zamknięte

 Elbląg, Kolejne placówki zamknięte
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

W związku z poleceniem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego do 4 grudnia br.  czasowo zawieszają działalność wszystkie funkcjonujące na terenie miasta dzienne domy i kluby seniora, w tym placówki działające w ramach Programu „Senior+”, środowiskowe domy samopomocy oraz warsztaty terapii zajęciowej. 

W związku z powyższym zwracamy się z apelem do rodzin podopiecznych ww. placówek o podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie opieki swoim bliskim.

Przypominamy jednocześnie o możliwości skorzystania przez seniorów z pomocy Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Akcja skierowana jest do mieszkańców Elbląga, w szczególności starszych, samotnych, niepełnosprawnych, którym zaleca się pozostawanie w domu, a którzy ze względu na sytuację życiową potrzebują pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, m.in. w zapewnieniu dostępu do podstawowych artykułów.

Każdy, kto potrzebuje takiej pomocy, lub kto ma informacje o takiej osobie, może skontaktować się bezpośrednio z Regionalnym Centrum Wolontariatu, które jest wiodącym koordynatorem akcji, pod nr tel. 600-384-230 lub 505-390-239.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "Niestety, zaczyna się sprawdzać czarny scenariusz, o którym mówiłem Państwu już w maju. Bezsensowne restrykcje oraz zrujnowanie funkcjonowania służby zdrowia na wiosnę tego roku, owocuje dzisiaj wzrostem zgonów o 40%! To jest przytłaczająca liczba. Dzisiaj umierają najsłabsze osoby, które wcześniej były pozbawione leczenia w szpitalach. W październiku odchylenie liczby zgonów wyniosło ponad 13 tysięcy! W tym samym okresie liczba zgonów ze stwierdzonym zakażeniem SARS-COV2 (proszę nie mylić ze zgonami z powodu choroby COVID19)wyniosła 3,1 tysiąca osób. Te liczby pokazują dobitnie, że mamy do czynienia ze znacznym wzrostem śmiertelności z powodu przerwanych lub zaniechanych terapii onkologicznych, zawałów, udarów i powikłań innych, dotychczas normalnie leczonych chorób. Jak już wielokrotnie mówiłem, terapia okazała się gorsza, niż choroba. To niestety jeszcze nie koniec. Aby uniknąć dalszego narastania ilości ofiar z powodu restrykcji i sparaliżowania ochrony zdrowia należy domagać się - wręcz żądać - zniesienia dławiących normalne funkcjonowanie państwa i służb medycznych - restrykcji i obostrzeń. Obostrzeń nie służących niczemu dobremu. Jak pokazują fakty - ilość zachorowań wzrasta pomimo ich wprowadzenia (nic nie dały poza ewidentnymi szkodami zdrowotnymi i gospodarczymi). "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  skopiowane od doktora(2020-11-10)
 • To wina Tuska, czy Pani Poseł pisowskiej, która postulowała, by lekarze wyjeżdżali z naszego kraju?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  6
  rencistka z rakiem(2020-11-10)
 • Dobrze bardzo dobrze niech zamykają jak pozwoliliście daliście zabrać sobie wolność i już jej nie odzyskacie to wasz powolny koniec pomału i niedługo już wszystkich pozamykają i będziecie w eleganckich domowych wiezieniach i wszyscy wpadniecie w depresję wasze dzieci będę popełniały samobójstwa odcięci od znajomych dalej spijcie i wierzcie TV powodzenia.
 • Nieźle spóźnione przecież nie funkcjonują już od 26.10.
 • a między 10 a 12,nie da się ?
 • @rencistka z rakiem - To wina tych co na medycyne co roku biorą 30 osob, ktorzy boją się otworzyc aby szkolić lekarzy w duzej ilości.
Reklama