UWAGA!

Koronawirus. Ponad 150 zakażeń w Elblągu, zmarł mieszkaniec miasta

 Elbląg, Koronawirus. Ponad 150 zakażeń w Elblągu, zmarł mieszkaniec miasta
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

159 nowych zakażeń koronawirusem w Elblągu i śmierć jednego mieszkańca, który cierpiał na choroby współistniejące - to dzisiejsze (4 lutego) dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia. W kraju odnotowano 47,5 tys. nowych zachorowań.

W Elblągu na kwarantannie jest 1010 osób. W ciągu ostatniej doby wykonano 504 testy. W Szpitalu Miejskim w Elblągu na oddziale zakaźnym jest 18 osób, na pulmunologii 21, na oddziale chorób wewnętrznych - 26. Na oddziale intensywnej terapie leczone są dwie osoby. W Szpitalu Miejskim jest w sumie 87 łóżek covidowych, 6 z nich jest wyposażonych w respiratory.

W powiecie elbląskim przybyły 82 odnotowane zachorowania. Na kwarantannie są 523 osoby, wykonano 228 testów.

1830 zakażeń przybyło w województwie warmińsko-mazurskim. Zmarło 5 osób, 2 z nich cierpiały na choroby współistniejące. Na kwarantannie w województwie jest 15 968 osób, wykonano 6796 testów.

47 534 - dokładnie tyle odnotowanych zachorowań na koronawirusa przybyło w kraju. Zmarło 246 osób, 56 z nich - wyłącznie z powodu COVID-19. Na kwarantannie są 577 964 osoby, wykonano 164 121 testów. Przybyło też 61 578 ozdrowieńców.

oprac. TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dziś zauważyłem że "chleb"w biedronce który w grudniu kosztował 1.99,dwa tygodnie temu był po 2.19 a po "obniżce"vatu kosztuje 2.39.Dlaczego nie dostrzegam zmiany na lepsze zwłaszcza że pensję dostałem niższą jak wielu nauczycieli, policjantów, pracowników ZUS itd ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20
  8
  Dobrobyt według pis(2022-02-04)
 • @Dobrobyt według pis - A co ten bajzel ma wspolnego z zachorowaniami? Czytanie ze zrozumieniem jest beeee?
 • @Dobrobyt według pis - Od tego jest propaganda, żebyś zmądrzał po fakcie jak Niemcy w latach 30tych upokorzeni po wojnie i Polacy pod skrzydłami lub chyba pod butem PiS. Bo jak rząd Ci mówi, że komuś coś da zabrać musi komuś innemu.
 • @Dobrobyt według pis - A wiesz dla kogo jest Nowy Ład ? Dla ciemnej masy zarabiającej najniższą krajową. Są bardzo zmotywowani do pracy. Pasek z grudnia 2061 netto, pasek pensji za styczeń 2363 netto. Nie idąc do szefa po podwyżkę odnotowali podwyżkę o 300 PLN na rękę przy zaledwie 7,5 procentowym skoku najniższej krajowej do 3010 brutto. Ty wiesz jaka to armia wyborców ? To prawie 2mln potencjalnych głosów wg GUS.
 • To prawda. Jednak w tym "ładzie"jest też pułapka dla wszystkich pracujących rencistów czy emerytów nawet tych co zarabiali najniższa pensję. Zyskają na podatku z renty około 100 zł w zależności od wysokości renty, a już przy zatrudnieniu musza w pracy zapłacić podatek w pełnej kwocie i nie raz to bywa nawet 400 zł mniej do wypłaty.
 • rzygać się chce, ile można o tym gadać. kto w to jeszcze wierzy?
 • Natychmiast trzeba zamknąć lasy!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Paweł 678(2022-02-04)
 • naturalna selekcja podniesie poziom inteligencji społeczeństwa, brak zrozumienia dla nauki kończy się zgonem, szkoda ludzi którzy umierają z powodu Covidu nie na Covid.
 • Ale bym sobie już 5 dawkę strzelił jakiegoś pfizerka :)
 • @żaliła - Nic już nie podniesie inteligencji mas. Tak pozostanie.
 • Zakończyć PLANdemię ! Pociągnąć do odpowiedzialności skorumpowanych polityków i ich korumpujących właścicieli korporacji ! Wznowić NORMALNE funkcjonowanie Służby Zdrowia - a prokuratorzy powinni się zająć opłakanymi skutkami akcji nagonienia kilku korporacjom za darmo ludzi na EKSPERYMENT MEDYCZNY ! Laboratoria krwi w całym kraju biją na alarm - morfologia tzw. zaszczepionych ludzi pokazuje obraz nędzy i rozpaczy - powszechne zakrzepice, zapalenia mięśnia sercowego (nawet u "zaszczepionych"dzieci ! ). .. .To jest ciche LUDOBÓJSTWO. Wszystko jest przykrywane przez mass-media - nawet te lokalne jak widać, które także dostają dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia. Prokurator powinien także zająć się MEDIAMI. Za garść srebrników sprzedano społeczeństwo - wystawiono na żer korporacjom na genetyczne eksperymenty, których nie powstydziłby się dr. mengele ! Najwyższy czas pociągnąć winnych do odpowiedzialności! Najsmutniejsze jest to, że ludzi poddanych tym eksperymentom nie da się "odszczepić". .. a w skutków działania tych podejrzanych preparatów w długim terminie dopiero się dowiemy. .. - po chorobach krwi - pandemia nowotworów? Masowa sterylizacja (zgodnie ze słowami głównego udziałowca tego cyrku - bill'a g. , i kilku profesorów pracujących przy tych preparatach). My nie powiniiśmy zapomnieć - gdzie był PORTEL podczas tego cichego holocaustu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  PielęgniarkaZOZ(2022-02-05)
 • Zakończyć PLAN demię. Pociągnąć do odpowiedzialności nieodpowiedzialne MEDIA, jak portel, które za dotację z MZ sprzedały społeczeńśtwo na eksperymenty medyczne. Art. 118 KK się kłania dziennikarze i właściciele portelu.
Reklama