UWAGA!

Koronawirus. Ponad 28 tys. zakażeń w kraju, 131 przypadków w Elblągu

 Elbląg, Koronawirus. Ponad 28 tys. zakażeń w kraju, 131 przypadków w Elblągu
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

O 131 nowych zakażeniach koronawirusem w Elblągu i śmierci jednego mieszkańca, który cierpiał na choroby współistniejące, informuje dziś (3 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia. To największy dzienny przyrost zakażeń w mieście odnotowany w tym tygodniu.

Według danych resortu w Elblągu na kwarantannie przebywa obecnie 969 osób. W ciągu minionej doby wykonano 329 testów.

Wykres przyrostów zakażeń w mieście, który znajdziemy w dziale Koronawirus na portEl.pl pokazuje, niestety, tendencje wzrostowe na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy. Przypomnijmy jeszcze, że 1 kwietnia w Elblągu odnotowano 128 zakażeń.

W powiecie elbląskim również zmarł jeden z jego mieszkańców, który cierpiał na choroby współistniejące. Potwierdzono 28 nowych zakażeń koronawirusem. 343 osoby przebywają na kwarantannie, wykonano 90 testów.

W województwie warmińsko-mazurskim przybyły 742 potwierdzone przypadki SARS-CoV-2. Zmarło 20 osób, z których 17 cierpiało na choroby współistniejące. Na kwarantannie w regionie przebywa 13 399 osób, wykonano 2682 testów. Warto podkreślić, że w minionym tygodniu warmińsko-mazurskie jest jednym z mniej dotkniętych kolejnymi zakażeniami województw. Dziś mniej przypadków odnotowano tylko w woj. podlaskim (438), opolskim (611) i lubuskim (693). Najgorzej przedstawiają się dziś dane dla woj. śląskiego, w którym odnotowano 4506 zakażeń i mazowieckiego - 4115 zakażeń.

W kraju odnotowano 28 073 nowe przypadki zakażenia. Zmarło 571 osób (426 spośród nich cierpiało na choroby współistniejące). Na kwarantannie w kraju przebywa 467 178 osób, w ciągu doby wykonano 94 331 testów.

Są też dobre wieści: przybyło 35 396 ozdrowieńców.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama