UWAGA!

Koronawirus: statystyki zgonów nadal wysokie

 Elbląg, Koronawirus: statystyki zgonów nadal wysokie
(fot. pixabay.com)

Nadal utrzymuje się wysoka liczba zgonów osób zakażonych kornawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło w całym kraju 419 osób, w tym jedna w Elblągu i dwie w powiecie elbląskim.

Statystyki samych zakażeń nie są wysokie, co może wynikać z tego, że wiele osób nie zgłasza się do lekarzy w sprawie skierowań na testy. W ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia odnotowało w sumie tylko niewiele ponad 10 tysięcy skierowań od lekarzy i 7152 nowych przypadków zakażeń, wyzdrowiało 6423 osób, zmarło 419 zakażonych kornawirusem, w tym 338 miało choroby współistniejące. W całym kraju wykonano ponad 47 tysięcy testów.

W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano w ciągu ostatniej doby 415 nowych zakażeń, zmarło 26 osób. W Elblągu przybyło 27 zakażonych, jedna osoba zmarła, w powiecie elbląskim – 4 zakażonych (dwie osoby zmarły), w powiecie braniewskim odnotowano pięć nowych zakażeń.

Od początku pandemii w kraju zakażonych było prawie 1,5 mln osób, wyzdrowiało 1,2 mln, obecnie zakażonych – według oficjalnych statystyk – jest prawie 219 tysięcy osób. Zmarło 34 561 osób.

oprac. RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Podajcie statystyki zgonów z poprzednich kilku lat a nie się podniecacie i zastraszacie ludzi. Ponad 20% młodzieży ma depresję i musi korzystać z pomocy psychiatrycznej, ludzie chorujący na inne choroby z uwagi na niewłaściwą opiekę też schodzą z tego świata.
 • Była szansa uniknąć 3-ciej fali, ładnie wszystko się uspokajało, jednak rząd zaplanował tą trzecią falę i nie mogąc się jej już doczekać z niecierpliwości podjął kroki, aby ją jak najszybciej przywołać i zainstalować w naszym kraju. Widać nie chce być gorszy od innych, np UK, gdzie liczby dziennych zgonów z 500-800 skoczyły w ostatnich dniach do 2 tys. Czy np Niemiec. W tym celu posłał ok 2 mln dzieci do szkół i planuje kolejne otwarcia. Efekty pojawią w ciągu kilku tygodni: z 400 zgonów dziennie będziemy mieć 4 tys. Wszyscy będą usatysfakcjonowani
 • Ilości radośnie kaszlących ludzi w sklepach potwierdzają przypuszczenie, że obecnie olewa się innych i woli roznosić, niż zgłosić się na test. Nochale na wierzchu, maski pościągane. Ile wy jeszcze chcecie tę pandemię podsycać? Weźcie w końcu zastosujcie się do tych paru prostych zasad, noż ile można się uczyć, że trzeba chorym siedzieć w domu, a w miejscach publicznych trzymać dystans i zakrywać nos i usta oraz że pandemia to nie jest czas na imprezy ze znajomymi. Serio wam odpowiada ta cała pandemia? Bo ja już bym chciała normalności. Chciałabym się już nie bać o bezpieczeństwo bliskich, iść normalnie do restauracji, na siłownię i do kina. Ale do tego trzeba trochę wysiłku i poświęcenia ze strony wszystkich, a nie głupiego buntu względem zasad.
 • Ograniczyć bieganie do kościołów - to potwarz dla Boga, że tylko tam istnieje. Żaden ksiądz nie odkaża ławek - bo to hańba dla nich. Bóg wyposażył człowieka w rozum, aby tym organem go widział, czuł i był pełen podziwu dla jego dzieł. Więc powinniśmy rozmawiać z NIM wszędzie używając danych nam sensorów.
 • Jak komuś nie podoba się w naszej Polsce można spakować walizki i wyjechać w ciepłe kraje Won maruderzy
 • @Jaaaaa - może to ty wyjedź, szukają uczestników 46 Polskiej Wyprawy Antarktycznej na Wyspie Króla Jerzego. Tylko pamiętaj, wśród pingwinów też noś maseczkę.
 • a wy w gazecie ile zarabiacie na codziennym praniu mozgow koronawirusem ?
 • @Jaaaaaa - ja wyjade xd nikt za mna płakać nie będzie
 • Tresura narodu trwa w najlepsze !
 • @yelou - kupuj makaron i papier toaletowy, siódma fala pandemii będzie szokiem dla pięciokrotnie szczepionych
 • Panie redaktorze Gruchalski. Krótka piłka. Jest płacone za te covidowe artykuły, czy jednak to jest pro bono publico? Tak szczerze.
 • Czy ja nie umiem czytać, czy ktoś pisać? Dwie osoby w powiecie elbląskim zmarły na Covida. Gdzie? W domu? Bo innych szpitali z oddziałami covidowymi nie ma w powiecie. Czy może były to osoby z powiatu elbląskiego?. Proszę o rzetelną informację.
Reklama