UWAGA!

Koronawirus w Elblągu i powiecie. Nie żyją dwie osoby

 Elbląg, Koronawirus w Elblągu i powiecie. Nie żyją dwie osoby
fot. pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek (11.03) o nowych 16 zakażeniach koronawirusem w Elblągu oraz o czterech na terenie powiatu elbląskiego. 

Resort poinformował również o śmierci jednego mieszkańca powiatu elbląskiego i jednego Elbląga. W kraju mamy w czwartek 21 045 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Przypomnijmy, że w środę odnotowano 17 260 nowych przypadków. Zmarło 375 osób chorych na COVID-19. Jak uściślił resort, "z powodu COVID-19 zmarło 99 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 276 osób". Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że obecnie w szpitalach jest 27 487 łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 (o 133 więcej niż w środę). Korzysta z nich 18 686 chorych (o 308 więcej niż dobę wcześniej).

Jak wynika z danych resortu zdrowia w Elblągu wykonano ostatniej doby zaledwie 66 testów na SARS- COV -2, w powiecie elbląskim 26. Więc mimo zwiększonej liczby przypadków COVID w skali kraju, dane z Elbląga i powiatu mogą być zaniżone z powodu małej ilości wykonanych testów. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wszyscy biegający do kościołów, szczególnie na wsiach, znacznie powiększają statystykę. Można powiedzieć, że KK jest współwinny sytuacji, jaką mamy. Pomodlić można się w domu, parku - będzie uczciwiej. Nie potrzeba pokazywać swojej żarliwej wiary sąsiadom. Zamknąć to tabu na 2 tygodnie - wówczas prawda wyjdzie.
 • Można mówić, prosić a osly na nogach mają gdzieś wszystko. Mowa O obostrzeniach. Nie noszą maseczek, zero dezynfekcji dłoni i odstepow. I nigdy nie zniknie ten wirus. PRZEZ was zamkniete wszystko.
 • Episkopat Portugalii mógł zamknąć kościoły w pandemii. W naszym zabobonnym zaścianku tego nie robią. Rząd boi się kościoła. Zamnkąć !!!
 • A sakramenty Święte też można przyjąć w parku?
 • Otwórzcie oczy!
 • Nie dajcie już się mamic bo jeszcze trochę to Was te media opetaja tymi bzdurami Trzeba normalnie żyć i funlckonwac. Trzeba spotkać się z Rodziną i przyjaciółmi bo oni zrobią z Was sterowane roboty Ocknojvie się! !!!!!
 • Koszty testów nas zjedzą a one właściwie do niczego nie są potrzebne no chyba że do statystyk :)
 • Jak wynik może być zaniżony przez mała liczbę wykonanych testów? Myśle ze wykonuje się testy tylko osobom, które wymagają sprawdzenia testem. Jeżeli zgłosiło się tylko 66 osób z podejrzeniem COVID ty wykonano tylko 66 testów. Jeżeli zgłosiło by się 500 to powinno się wykonać 500.Oczywiście ze zarażonych może być więcej w Elblagu ale nie ma powszechnego testowania i niektórzy nie wiedza o tym ze sa nosicielami. Dlatego stwierdzenie se wynik jest zaniżony przez mała liczbę wykonanych testów w przypadku braku testowania powszechnego jest nietrafione.
 • Lekarz nie chce dać skierowania na test! To i nie ma chorych. Bo tak na oko nikt nie jest w stanie powiedzieć czy ktoś jest chory czy nie.
 • Zamknąć kościoły!
 • @Lol - Jeśli poprosisz o skierowanie na test to musi Ci dać. Oczywiscie jeśli powiesz mu o swoich problemach i objawach
 • @Jawol - Tak. Można. Czy sakrament święty dany od chłopa w sukience, który ma brudne sumienie jest ważny?. Przecież oni jako wybrańcy leżeli krzyżem w kościele wyrzekając się grzechu, obiecali żyć w ubóstwie etc. Najważniejsza Twoja wiara, uczciwość i podziw dla Stwórcy, którą widać w parku, w kosmosie - w logice.
Reklama