UWAGA!

Koronawirus w Elblągu i powiecie: zmarło 6 osób

 Elbląg, Koronawirus w Elblągu i powiecie: zmarło 6 osób
(fot. pixabay.com)

Epidemia koronawirusa nie ustępuje. W ciągu ostatniej doby w Elblągu zmarło 5 osób, w powiecie elbląskim – jedna. Liczba zakażeń, przynajmniej w oficjalnych statystykach, nie rośnie gwałtownie.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby w Polsce przybyło 6919 przypadków zakażeń koronawirusem, wyzdrowiało 4595 osób, zmarły 443 osoby (w tym 337 mające choroby współistniejące). Wykonano ponad 48 tys. testów.

Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 218 tys. osób. Od początku pandemii zachorowało prawie 1,5 miliona osób, wyzdrowiało prawie 1,2 mln osób, zmarło ponad 34,1 tysiąca.

W regionie elbląskim w ciągu ostatniej doby nowych przypadków zakażeń nie było wiele. W Elblągu 21, w powiecie elbląskim – 11, w powiecie braniewskim – 20. Niestety, w Elblągu z powodu koronawirusa zmarlo w tym czasie 5 osób, w powiecie elbląskim – jedna (wszystkie miały choroby współistniejące). Także jedna ofiara śmiertelna jest odnotowana w statystykach powiatu braniewskiego (przyczyną bezpośrednią śmierci był Covid).

W całym województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 549 nowych przypadków zakażeń, zmarły 23 osoby.

opr. RG

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • lekarze nie potrafią leczyć? Próbują leczyć jedno, a pacjent umiera na co innego, bo coś przegapili. .. .
 • Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: "Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny". Św. Antoni Pustelnik (251 - 356r. n e )
 • Czy to te same statystyki w których najważniejszej osobie w czasie pandemii, nijakiemu Szumowskiemu, nie potrafili poprawnie zrobić test, tłumacząc pozytywny wynik brudną matrycą / błędami "w sztuce"po stronie laborantów. A przecież cała Polska i wszystkie media patrzyły na ręce tym laborantom, chodziło o ich reputacje itp. .. a mimo to wynik testu wyszedł fałszywie dodatni. Teraz włącz myslenie i pomyśl ile tysiącom ludzi wykazują takie fałszywie dodatnie wyniki? Ale bez pompowania statysty nie byłoby strachu a bez strachu nie byłoby klientów szczepioneczek za 10 mld razy X lat (bo mają być powtarzane - pewnie min 20 lat aż skończy się patent na szczepionke covid).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  to jak te 2% GUS inflacji(2021-01-20)
 • @czytelnik01 - Teraz lekarz wyleczy was przez telefon
 • co na to Simon i mama Madzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  przepraszam(2021-01-20)
 • Może w końcu podacie i statystyki zgonów i NOPów po szczepionkach? Np 16.01.2021 świat obiegła informacja że w Norwegii zmarły 23 osoby po szczepionce Covid a tymczasem TVN i Polsat poświeciły prawie całe wieczorne wiadomości na reklamę szczepionek i zamiast chociaż na chwilę wspomnieć o tych zgonach perfidnie przemilczały te ważne fakty. .. Ba na przekór pokazały wywiady z ekspertami którzy z uśmiechem chełpili się że po zaszczepieniu tylko zabolala ich ręka… Jeśli ktoś w dalszym ciągu wierzy mediom, w ich obiektywizm to brak słów. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  rzetelny przekaz?(2021-01-20)
 • o liczbie zgonów na nowotwory po glisofacie/roundupie obecnym już w każdym zbożu, kaszy gryczanej itp (już we krwi nowordoków normy przekroczone)jakoś nikt nie chce codziennie relacjonować ?
 • Można włączyć myślenie dotyczące falszywych wyników, ale można też włączyć myslenie widząc ile ludzi jest chorych dookoła. Coraz więcej znajomych choruje, słyszę że komuś zmarla mama, siostra na covida, to włączam myślenie i zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji a nie będę myślał "no tak ale niektore testy są falszywie dodatnie". Teraz dużo zależeć bedzie od indywidualnych decyzji, np. jak zachowają się dyrektorzy szkół. Niektóre szkoły szanują powagę sytuacji i nie zmuszają uczniów do przyjścia. Niestety nie wszystkie, nie mówiąc już o przestrzeganiu zasad jak ilosc osób czy maski
 • Sąsiadka moja zmarła kilka dni temu. Przyczyną główną były oczywiście nieleczone z powodu strachu przed lekarzami, przychodnią i szpitalami choroby współistniejące. Przekaz medialny tak ją wystraszył że postęp chorób ją wykończył. Kolejna niepotrzebna ofiara systemu plandemi covidowej. Rodzina ma zamiar pozwać rząd media i winne placówki medyczne.
 • Już teraz widać w ludziach ogromną zmianę w zachowaniu spowodowaną strachem podsycanym przez konferencje prasowe, zafałszowane statystyki zgonów i testów. Ludzie traktują siebie jak wrogów (oczywiście nie wszędzie, są jeszcze miejsca i ludzie którzy zachowali dystans do powstałej sytuacji i myślą samodzielnie). W rodzinach oddalają się od siebie a wprowadzone procedury sanitarne paraliżują całe gałęzie gospodarek. Dzwonek alarmowy powinien wam się załączyć już w kwietniu, no ale lepiej być bezrefleksyjnym i oddać własny los w cudze ręce ? Postawy psychologiczne i społeczne są juz dawno sprawdzone czy to podczas wojen, katastrof itd. dlatego inżynierom społecznym tak łatwo jest teraz wami sterować.
 • Zachorowują wg mnie sparaliżowani strachem covidowym oraz noszacy maski na okrąglo w dodatku rzadko zmieniane. Ja od poczatku pandemii w ogole nie nosze namordnika, uprawiam sport i nic mnie nie chwyta mimo że mam codziennie w pracy kontakt z dziesiątkami osób ! Silny układ immunologiczny to jedyna tarcza antywirusowa
 • @pewny siebie - Gratulacje. Nie każdy ma takie zdrowie niestety i taki uklad immunologiczny. Prawdopodobnie wśród tych których kochasz też zdarzą się ludzie odpornosciowo słabsi. Nie mozemy im mówić - choruj bo to twoja wina, nie uprawiales sportu
Reklama