UWAGA!

Koronawirus. W Elblągu kolejne przypadki ozdrowień

 Elbląg, Koronawirus. W Elblągu kolejne przypadki ozdrowień

Trzy kolejne osoby z Elbląga zostały uznane za ozdrowieńców. To starszy mężczyzna i starsza kobieta oraz młoda kobieta, wszyscy przebywali na domowej kwarantannie. W całym województwie jest 117 przypadków ozdrowień wobec 157 przypadków zakażeń od początku pandemii.

- Sytuacja w naszym mieście pod względem epidemiologicznym jest stabilna. W kraju są nowe przypadki zakażeń, więc proszę bardzo byśmy przez weekend brali to pod uwagę, by w naszym mieście sytuacja się nie pogorszyła – apelował dzisiaj w mediach społecznościowych miasta prezydent Witold Wróblewski. Zapowiedział jednocześnie, że przez weekend w Elblągu odbędzie się kolejna akcja dezynfekcji miejsc publicznych, m.in. przystanków.

W Elblągu od początku pandemii odnotowano 17 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i ta liczba od dłuższego czasu nie rośnie. Z danych Urzędu Wojewódzkiego wynika, że wszyscy zakażeni elblążanie zostali już uznani za ozdrowieńców. Ostatnie trzy osoby to starszy mężczyzna i starsza kobieta oraz młoda kobieta, którzy przebywali na kwarantannie domowej. Podobnie jest w powiecie elbląskim (6/6) i powiecie braniewskim (8/8).

W województwie warmińsko-mazurskim od początku epidemii stwierdzono 157 przypadków zakażeń, wyzdrowiało 117 osób, 1 osoba zmarła. Obecnie w szpitalach przebywa 26 osób zakażonych, kwarantanną objętych jest ponad 2,8 tys. osób, nadzorem epidemiologicznym 520 osób.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama