UWAGA!

Koronawirus w Elblągu: zmarło dwoje mieszkańców

 Elbląg, Graf. Andrzej Kraśkiewicz
Graf. Andrzej Kraśkiewicz

Z powodu COVID-19 zmarło dwoje elblążan, którzy byli hospitalizowani w naszym mieście: 78-letnia kobieta i 65-letni mężczyzna. Jeśli chodzi o nowe potwierdzone przypadki, to mamy 17 zakażonych w Elblągu, 44 w powiecie, o czym informują dziś (3 listopada) służby wojewody warmińsko-mazurskiego.

Według danych Urzędu Wojewódzkiego, zmarli elblążanie nie mieli chorób współistniejących. W całym województwie potwierdzono dziś 565 zakażeń i 278 wyzdrowień. W całym warmińsko-mazurskim zmarło 9 osób, większość cierpiała na choroby współistniejące.

Służby wojewody poinformowały również, że do ognisk zakażeń w regionie zaliczono DPS w Rangórach i szpital w Pasłęku.

- Według danych elbląskiego Sanepidu 756 osób z terenu miasta ma potwierdzone zakażenie, 1453 osoby objęte są kwarantanną, a 20 nadzorem epidemiologicznym – czytamy z kolei w dzisiejszym komunikacie prezydenta Elbląga. - Jeśli chodzi o Szpital Miejski, to przebywa w nim obecnie 61 pacjentów.

Jak przedstawia się sytuacja w kraju? Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 364 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 196 osób.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Powiat na protestach w Elblągu?
 • I co wirus to ściema ? Częściej protestujcie na ulicach
 • taaa. .. z ponad 100 w sobotę i 90 w niedzielę wczoraj 0 pozytywnych a dzisiaj 17.. .. Cuda Cuda. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  44
  Covidek(2020-11-03)
 • To lewactwo na ulicach nas wykonczy
 • Ludzie mają wyniki pozytywne i niema żadnego kontaktu z sanepidem. Nie wiadomo kogo ma obejmować kwarantanna.
 • Wiecej gowniarzy na ulicach. Kostucha przyjdzie po ich dziadkow.
 • @dc - Dokładnie. Znajomemu wyszedł wynik pozytywny a jego rodzina z którą mieszka nie ma zakazu wyjścia z domu i prawdopodobnie roznoszą wirusa. Wszystko zaszło za daleko i nie dziwię się że sanepid już nie wyrabia ze wszystkim. ..
 • .. .
 • Bo sanepid jest zamknięty.
 • Jeżeli Ogólnopolski Strajk Kobiet ograniczy się tylko do postulatu dotyczącego prawa do aborcji, nie przyniesie to trwałych zmian ustrojowych korzystnych dla kobiet. Dlatego podjęcie przez OSK kwestii socjalnych, należy odczytywać jako rzecz absolutnie niezbędną. Dobrze, że zrobiono krok w tym kierunku. Szkoda, że tak skromny. Jest oczywistym banałem stwierdzić, że kobiety zarabiają mniej od mężczyzn – przeciętnie o 20%. Rozkład pracy domowej, opiekuńczej itd. sprawia, że nie tylko dysponują mniejszymi zarobkami (bo za pracę w domu się niestety nie płaci), ale także są mocniej obciążone obowiązkami. Pracują na dwa etaty. Jednak trzeba podkreślić, że konsekwencją położenia ekonomicznego kobiet jest ich słaby wpływ na obowiązujące prawo, jak też bardzo ograniczony udział w gremiach podejmujących kluczowe decyzje polityczne. Stanowią w nich ciągle zdecydowaną mniejszość. Nie może być mowy o skutecznej walce politycznej, jeżeli nie jest ona dobrze ugruntowana w podłożu socjalnym i z niego nie wyrasta. Samodzielność ekonomiczna kobiet jest tu zagadnieniem kluczowym. Kobiety walczą o to od długiego czas. Patrząc historycznie, system był w tym czasie bardziej skłonny ustąpić w kwestiach politycznych (np. prawo głosu)czy nawet prawnych niż na gruncie ekonomicznym. I dlatego też zdobycze polityczne były nietrwałe, czego sytuacja kobiet w Polsce jest dziś najlepszym przykładem. (. .. ) Hashtagi: #WyrokNaKobiety, #kler, #patoprawica, #PiSPOjednoZlo
 • (. .. )Nie chodzi jednocześnie tylko o nierówności płacowe między kobietami i mężczyznami. One są jedynie statystycznym wyrazem bardziej złożonego zjawiska, jakim jest segmentacja rynku pracy. Kobiety pracują nie tylko w sektorach gorzej opłacanych, ale także uznanych za mniej (coraz mniej)prestiżowe. Są to też sektory i miejsca pracy podporządkowane w strukturze ekonomicznego podziału władzy i płci. Nierówności te widać doskonale także w obrębie poszczególnych zawodów. W tym kontekście usytuowanie postulatów socjalno-ekonomicznych OSK na tle innych żądań rozczarowuje. Widać wyraźnie, że przypisuje się im mniejsza rangę w stosunków do postulatów politycznych i reprodukcyjnych. A co najważniejsze są one nad wyraz skromne. Najmocniejszym z nich wydaje się równość płac bez względu na płeć. Tylko powstaje pytanie jak rozumieć tę równość? Różnice płac między mężczyznami a kobietami na tych samych stanowiskach często nie są już duże. Kluczowe są natomiast segmentacja rynku pracy i struktura władzy ekonomicznej. Aby równość płac stała się realna, trzeba zasadniczych zmian w naszym ustroju gospodarczym i organizacji pracy. (. .. ) Hashtagi: #WyrokNaKobiety, #lewica, #PracyiChleba
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  38
  Lewica Razem(2020-11-03)
 • Za 2 tygodnie babcie i dziadkowie zwolnia swoje mieszkania protestujacym wnuczetom
Reklama