UWAGA!

Koronawirus w Elblągu. Zmarły dwie osoby

 Elbląg, Koronawirus w Elblągu. Zmarły dwie osoby
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

O dwóch zgonach w Elblągu w wyniku zakażenia COVID-19 informuje dziś (16 lipca) Ministerstwo Zdrowia. Zmarli cierpieli na choroby współistniejące. W Elblągu i w powiecie elbląskim nie odnotowano żadnych nowych zakażeń.

W Elblągu na kwarantannie przebywa 110 osób, wykonano 58 testów, w powiecie elbląskim kwarantannę odbywa 66 osób, wykonano 19 testów.

W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 3 nowe zakażenia i 2 zgony (właśnie w Elblągu). Na kwarantannie przebywa 1646 osób, w ciągu doby wykonano 1034 testy.

Jak przedstawia się sytuacja w kraju? Wykryto 93 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 14 osób (tylko jedna z nich nie cierpiała na choroby współistniejące). Na kwarantannie przebywa 88 628 osób, wykonano 36 801 testów.

Sytuacja dotycząca szczepień przedstawia się następująco: w Elblągu wykonano 111 699 szczepień, w pełni zaszczepiono 51 933 osoby. W powiecie elbląskim przeprowadzono 32 566 szczepień, w pełni zaszczepionych jest 14 940 osób.

W warmińsko-mazurskim liczba szczepień przekroczyła niedawno milion (w pełni zaszczepiło się prawie pół miliona osób).

W kraju przeprowadzono ponad 32 miliony szczepień, w pełni zaszczepiono niemal 16 milionów osób. Liczba niepożądanych odczynów po szczepieniu to 13 298, zutylizowano prawie 73 tys. dawek szczepionki.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama