UWAGA!

Koronawirus: W kraju rośnie, w regionie bez zmian

 Elbląg, Koronawirus: W kraju rośnie, w regionie bez zmian

Już ponad 7 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem wykryto w naszym kraju, zmarły 263 osoby. Tymczasem w województwie warmińsko-mazurskim od dwóch dni statystyki zakażeń się nie zmieniają. Jedna osoba za to została uznana za ozdrowieńca.

Województwo warmińsko-mazurskie razem z woj. lubuskim i pomorskim zostały uznane za regiony, w którym liczba zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców jest najmniejsza w kraju. Średnia krajowa to ponad 17 zakażonych osób na 100 tys., tymczasem w naszym regionie wynosi ona niewiele ponad 8. Co ciekawe od dwóch dni nie stwierdzono ani jednego nowego przypadku zakażenia, więc nadal jest ich 122. Dlaczego? Odpowiedzią może być liczba przeprowadzonych w tym czasie testów – niewiele ponad 150.

- Wyzdrowiała kolejna osoba, starsza kobieta z Olsztyna, która była hospitalizowana w Ostródzie – informuje tymczasem Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Licznik zakażeń w kraju nadal rośnie. Jest ich już 7,2 tys., 263 osoby zmarły, w tym 12 dzisiaj (większość miała choroby współistniejące).

Jak na tym tle wypada Elbląg? - Nadal mamy 5 zakażonych w Elblągu, w tym dwie osoby w Szpitalu Miejskim i trzech żołnierzy. Ale liczba zakażonych nie rośnie, co jest dobrą wiadomością – mówi prezydent Witold Wróblewski. - 34 osoby są objęte kwarantanną, a 114 nadzorem epidemiologicznym.

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tym bardziej nie rozumie dlaczego parki i lasy są u nas zamkniete skoro olsztyn i kraków nie maja tego zakazu.
 • nie rośnie bo zostało zrobionych 150 testów a w ciągu dnia około 8 tys wiec jak ma rosnąć
 • W ostatnich dniach, liczba testów przebadanych w laboratoriach dochodziła do 12 tyś/dobę, natomiast w dniu dzisiejszym informację jakie wydało MZ, laboratoria przebadały zaledwie 4.6 tyś próbek/dobę. Można założyć z dużym prawdopodobieństwem, że skoro liczba przebadanych próbek spadła o ok. 7 tyś. to i wykrywalność wirusa jest adekwatnie mniejsza. .. A może po prostu mamy niebywałe szczęście, że mieszkamy w regionie, który jako pierwszy pokonał koronawirusa :)?
 • nie dopisałem że ok 8000 tys w ciągu dnia w Polsce
 • Uwaga na tą odmianę koronawirusa na zdjęciu, jest to najgroźniejsza odmiana. Zmutowana wersja.
 • Na Covid Najlepszy Vibovit
 • W całym kraju też spada liczba zachorowań. Zresztą podobnie w większości państw Europy. Oby tak dalej.
 • Ten ze zdjęcia podobny do serialowego ,z Wojciechem Malajkatem ,Wirus WOW !
 • 19.02.2018,10:00:00 Cztery przypadki śmiertelne, setki tysięcy chorych. W Elblągu dopiero czeka nas szczyt zachorowań na grypę! Cztery osoby zmarły z powodu grypy w minionym tygodniu. W tym samym czasie, w całej Polsce odnotowano ponad 271 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę. W warmińsko-mazurskim liczba ta wyniosła 4 855.- W Elblągu odnotowano 296 takich przypadków. To niezwykle mało. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 2 250.Szczyt zachorowań na grypę w naszym regionie jest dopiero przed nami - mówi Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.
 • Czy to w Tajemnicy Sagalii , nie było?
 • @wesoly wirus - Sezon zachorowań na grypę jest w pełni. W wielu województwach liczba chorych już nawet spada. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, w tym również elblążan, dopiero czeka wzrost liczby pacjentów. Obecnie, w Elblągu, jest niewiele zachorowań. W tym roku, a dokładnie w okresie od 1 stycznia do 15 lutego, odnotowano 269 zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę. To zaledwie 10 procent liczby zachorowań w analogicznym czasie ubiegłego roku. Ta liczba jednak w najbliższym czasie może rosnąć. Wszystko wskazuje na to, że szczyt zachorowań jest dopiero przed nami - mówi Marek Jarosz.
 • @wesoly wirus - W tej chwili - jak donosi dziennikarz RMF FM za Państwowym Zakładem Higieny - najwyższa zapadalność na grypę notowana jest w Kujawsko-Pomorskiem: tam wzrost liczby zachorowań i podejrzeń zachorowań był w ubiegłym tygodniu największy. Bardzo trudna jest również sytuacja w Wielkopolsce, Małopolsce i w Pomorskiem. Najwięcej - bo ponad 200 - osób trafiło do szpitali z powodu grypy w Wielkopolsce, blisko 180 w Małopolsce, a na Mazowszu 120.Trzy zgony z powodu grypy odnotowano na Śląsku, a jeden w Kujawsko-Pomorskiem.
Reklama