UWAGA!

Koronawirus w malborskiej bazie lotniczej

 Elbląg, Para MiG-ów 29 na lotnisku w Królewie Malborskim,
Para MiG-ów 29 na lotnisku w Królewie Malborskim, fot. BiG, Fotka Miesiąca

9 osób zakaziło się koronawirusem w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że jednostka funkcjonuje normalnie.

Dziś (24 maja) Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o dziewięciu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Kilkadziesiąt osób z bazy jest poddanych kwarantannie.

- Malborska baza działa normalnie – wykonuje swoje zadania i podobnie jak wszystkie jednostki Wojska Polskiego przestrzega wszystkich zaleceń sanitarnych - zapewnił resort.

Przed wejściem do jednostki mierzona jest temperatura, pracownicy są zobligowani do noszenia maseczek oraz dezynfekcji rąk. Szkolenia lotnicze prowadzone są zgodnie z planem. Pierwszy przypadek zakażenia w malborskiej bazie potwierdzono w czwartek, 21 maja.

W powiecie malborskim od początku pandemii odnotowano 18 osób zakażonych koronawirusem. Tamtejszy Sanepid nie ujawnia dokładnych danych dotyczących chorych, ze względu na ich bezpieczeństwo. 215 osób jest objętych kwarantannie. W powiecie malborskim jest jeszcze jedno ognisko zakażeń, które sanepid określa jako "ognisko rodzinne/działalność gospodarcza") - to 9 osób, ale nie tylko mieszkańcy pow. malborskiego, bo także sztumskiego – informuje portal malbork.naszemiasto.

W Elblągu nie ma obecnie żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Nie ma również osób objętych kwarantanną przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego, 4 osoby objęte są nadzorem sanitarnym.

oprac. SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • przecież wszyscy twierdzicie że nic się nie dzieje zacznijcie podawać rzetelne informacje codziennie od tego jesteście a nie co 3 dni i wszystkich szokujecie Gdzie wszystkie siły porządkowe gdzie kontrole gdzie mandaty za brak maseczek na co czekacie aż znów wszystko w około zostanie zamknięte !!
 • tak jak w moim Elblągu, też podobno nałapali ze świrusem, a okazało się ludzie w strachu zgłaszali się na izbę przyjęć z katarem, kaszlem, z w6myślonymi dolegliwościami, ,, więc rzecznik szpitala podawał nie prawdziwe fakty, ,tak jest i w Malborku, ,komu na tym zależy, by zniszczyć wszystko co jeszcze zostało nasze Polskie, jak myślicie, ,, ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  31
  grace(2020-05-24)
 • to jest, ,a będzie jeszcze gorzej, jeśli naród nie stanie do walki z kagańcami, ,zrzućcie je wszyscy, bo to, co nam teraz amerykański zafunduję nie będzie odwrotu, ponieważ ludzie ogłupieli dokumentnie, a na to liczyli właśnie, nie ma nic gorszego od zadania ludziom strachu, ,, i tu rządowi-raczej nierządowi się powiodło, tylko można pogratulować, tak im zalecono z Hameryki, jeśli nie słowem, to strachem, rząd Morawieckiego zdał egzamin sługi na 10 pkt, ,
 • Jakie mandaty za maseczki?! Obudź się! Za chwilę maseczki będą zniesione (jedynie nadal w sklepie i obiektach z obcymi pozostaną).
 • Ja się nie boję Adrian i pisowcy mnie uratuja
 • Tylko wojskowi i policja na to choruje, nie powinni chodzić po ulicach
 • Afera już rozpoczęła się 19 tego mają tylko zatajają. .. Zobaczcie na info Elbląg o szpitalu w Malborku. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  2
  Gogus(2020-05-24)
 • Wirus jest ale na szczęście z dala od tej naszej pipidówki. Przypadki podane jako potwierdzone to chyba po wykonaniu testu. Ale jeszcze pytanie jakiego? Na ile wykonywane testy są wiarygodne? Bo to może chińskie lub używane. Siano w głowach u niektórych.
 • Ale to województwo Pomorskie, czli nie nasze
 • Kiedy juz Elbląg pootwiera wszystkie urzędy, firmy, sądy knajpy, sklepy dopiero się zacznie, będą zamykać z powrotem bo trzeba mieć nie po kolei w glowie zeby nie odczekać min. do czerwca, a teraz przez bezmyślność jest całkowite rozpreżenie, wystarczyło popatrzyć w knajpach
 • nie maja juz pomyslow o czym pisac,
 • Nie było badań przesiewowych wśród zatrudnionych na terenie np. "ZAMECH-u"Jest tam sporo spółek, pracujący razem dojeżdżają, wchodzą na teren, razem wychodzą po zmianie. Podałem tylko jeden przykład. Hashtagi: #Roman
Reklama