UWAGA!

Koronawirus w szkole we Fromborku

 Elbląg, W szkole we Fromborku ujawniono jedno zakażenie koronawirusem
W szkole we Fromborku ujawniono jedno zakażenie koronawirusem (fot. Michał Skroboszewski)

Zespół Szkół we Fromborku do 2 października przeszedł na nauczanie zdalne. To efekt jednego nowego nowego zakażenia koronawirusem. Dotyczy jednego z pracowników szkoły. 

„W związku ze stwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 w Zespole Szkół we Fromborku oraz realnym ryzykiem rozprzestrzeniania się zakażenia informuję, że wspólnie z dyrekcją szkoły, po konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Braniewie, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych od 28.09.2020 do 02.10.2020 r." - informuje burmistrz Fromborka Zbigniew Pietkiewicz na stronie internetowej miasta i gminy. - "Zajęcia dla wszystkich klas szkoły podstawowej będą się odbywać w trybie zdalnym. Prosimy, aby uczniowie (a w kl. I-III rodzice) odbierali wiadomości od nauczycieli na bieżąco zgodnie z planem lekcji oraz na bieżąco śledzili informacje ukazujące się w dzienniku. O kolejnych decyzjach będą Państwo niezwłocznie poinformowani.”

Według naszych informacji zakażona koronawirusem jest jedna z nauczycielek z fromborskiej szkoły. Sprawą zajmuje się Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Braniewie. 

 

Aktualizacja z wtorku: Władze Fromborka wprowadziły kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Od 29 września do 2 października zostały zawieszone stacjonarne zajęcia w przedszkolu  "Gwiazdkowe Wzgórze". "Zajęcia dla wszystkich przedszkolaków będą się odbywać w trybie zdalnym. Proszę o bieżące śledzenie informacji ukazujących się na grupach Facebook i portalach internetowych Zespołu Szkół we Fromborku oraz Urzędu" - informuje Zbigniew Pietkiewicz, burmistrz Fromborka. Wcześniej zapadła także decyzja, że od 28 września do 5 października będzie zamknięty kompleks boisk Orlik. 

 

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama