UWAGA!

Mieszkaniec Elbląga zmarł na COVID-19

 Elbląg, Mieszkaniec Elbląga zmarł na COVID-19
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Ponad 16,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono w Polsce w ciągu minionej doby, zmarły 282 osoby. To najwięcej zgonów od początku czwartej fali epidemii. W Elblągu przybyło 90 zakażonych, zmarła jedna osoba. W powiecie elbląskim nowych zakażeń jest 17.

Wśród 282 osób, które zmarły ostatniej doby w kraju z powodu koronawirusa, 70 nie cierpiało na choroby współistniejące. Przyczyną śmierci mieszkańca Elbląga również był tylko i wyłącznie COVID-19.

Od kilku tygodni statystyki zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa rosną. W ciągu ostatniej doby w kraju stwierdzono ponad 16,5 tys. nowych przypadków, w Elblągu – 90, w powiecie elbląskim 17.

Na kwarantannie w Elblągu przebywają obecnie 1862 osoby, w ciągu ostatniej doby wykonano 240 testów, 91 było pozytywnych. W powiecie elbląskim na kwarantannie jest 840 osób, testów wykonano 67, pozytywnych było 18.

Nadal niewiele osób się szczepi. W ciągu minionej doby w Elblągu ze szczepionki skorzystały 363 osoby, w powiecie elbląskim – nikt. W pełni zaszczepionych jest 63,2 tys. elblążan, w powiecie elbląskim to zaledwie 19,3 tys. osób.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wczoraj w wiadomościach TVN o 19:00 podano że codziennie umiera 107 osób z powodu smogu. Dlaczego tych statystyk nie pokazuje się codziennie z wieloma wykrzyknikami oraz na czerwono?
 • Super. Tymczasem mini tramwaje pełne młodzieży, gdzie jedna na 20 osób ma maseczkę. Gdzie ich światli pedagodzy, gdzie rodzice, gdzie wreszcie ich szare komórki ? Telefon w łapie, o tym nikt nie zapomina. Róbta tak dalej.
 • Bohaterski, nawiedzony naród nie boi się czegoś, czego nie widać. Ponieważ nie widać, więc ilość bohaterów będzie wzrastać. Dobry bohater - to martwy bohater. I oto chodzi. .. .. zastąpią podróżnicy ze wschodu.
 • Czekam na komentarze specjalistow od biochemii i wirusologii.
 • Podobno 60% Polaków jest zaszczepiona, pozostałe 40% już przechorowało lub właśnie choruje. Wychodzi na to, że w przyszłym roku powinniśmy mieć po wirusie. .no chyba, że "stworzą"covid 20;)
 • Czekam na kolejne tytuły typu: "mieszkaniec Elbląga zmarł na raka"; "mieszkaniec Elbląga zmarł na zawał"; "mieszkaniec Elbląga zmarł w wyniku powikłań po zabiegu"; "mieszkaniec Elbląga zmarł. .. "itepe itede
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47
  23
  zzz@333(2021-11-16)
 • I co szczepienia nic nie dają ??? A gdzie odporność zbiorowa ????? Włączcie myślenie !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  16
  Zmartwiony Lekarz(2021-11-16)
 • Poważnie ? Standardowy komunikat o covid kopiuj / wklej z danych rządowych i będziecie to moderować.
 • do statystyki proszę podawać jeszcze czy zmarłe osoby były wcześniej szczepione
 • Tak jak tu ktoś napisał Dlaczego ofiary smogu nowotworów wylewów udarów czy zawałów nigdy nie były podawane?????Nie wątpię że jest ten wirus ale do cho. .. y gdzie inne choroby Gdzie inne zgony Bo co?Nie poddajecie innych przyczyn no Wam nikt za inne nie płaci?????
 • Prawie 64 tysiące zaszczepionych w pełni elblążan całkowicie tłumaczy sytuację na basenie krytym na Dolince, gdzie w obrzydliwych szmatach na twarzy porusza się jakie tam 2% klientów. W końcu zaszczepieni ani nie przenoszą niczego koronkowego ani nie chorują z powodu tego koronkowego dziadostwa, które sprawiedliwie dręczy antyszczepionkowych płaskoziemców co to się boją entuzjastycznie wziąć udział w największym w skali ludzkości eksperymencie medycznym wszechczasów. Potem będą płakać i gorzko żałować, ze nie podjęli jedynie właściwej decyzji o poddaniu się zbawiennemu oddziaływaniu wspaniałych szczepionek. .. ale na łożu śmierci będzie już za późno na skruchę i żal. .. należy przy tym dodać, że za swoją butę i lekceważenie modnych trendów w społeczeństwie nie zostaną dopuszczeni do nieba i wieczność przyjdzie im spędzić w czyśćcu, który w żadnym razie nie jest tak komfortowy jak niebo i nie spotkają w nim żadnego z byłych papieży i świętych, którzy stąpali po ziemskim łez padole. ..
 • To tak jakbyś stwierdził, że grypa powinna dawno pójść w zapomnienie bo wszyscy kiedyś raz ją przeszliśmy a reszta się szczepi co roku. Słowo klucz co roku.
Reklama