UWAGA!

Nadal ponad 50 tysięcy zakażeń dziennie

 Elbląg, Nadal ponad 50 tysięcy zakażeń dziennie
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

W ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia odnotowało prawie 52 tysiące nowych zakażeń koronawirusem w kraju, zmarło 231 osób. Wśród nich jest mieszkaniec Elbląga i powiatu elbląskiego.

Na kwarantannie w całym kraju przebywa już prawie milion osób. W ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano 176 tysięcy testów na obecność koronawirusa, ponad 60 tysięcy było pozytywnych. Wśród 231 ofiar śmiertelnych koronawirusa 184 osoby miały choroby współistniejące.

W Elblągu odnotowano 116 nowych przypadków zakażeń, zmarła jedna osoba. W powiecie elbląskim przybyło 51 zakażonych i jedna ofiara śmiertelna. Na kwarantannie w mieście przebywa 2099 osób. Na 385 wykonanych testów 142 okazały się pozytywne. Z kolei na kwarantannie w powiecie elbląskim przebywają 872 osoby, a na 169 testów 60 okazało się pozytywnych.

W ciągu ostatniej doby w Elblągu wykonano 509 szczepień, w pełni zaszczepionych jest prawie 68 tys. mieszkańców. W powiecie elbląskim wykonano 144 szczepienia, w pełni zaszczepionych jest prawie 20,4 tys. osób.

oprac. RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama