UWAGA!

Najnowsze dane o koronawirusie w regionie (aktualizacja)

 Elbląg, Najnowsze dane o koronawirusie w regionie (aktualizacja)

Są trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim. W sumie jest ich więc 25, w tym osiem w Elblągu i po dwa w powiecie elbląskim i  braniewskim.

Dzisiaj wieczorem Warmińsko-Wojewódzki Urząd Wojewódzki podał aktualne dane na temat sytuacji epidemicznej w naszym regionie. Zakażonych koronawirusem jest 25 osób, hospitalizowanych 73 pacjentów, kwarantanną domową jest objętych 738 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 1753 osoby, wykonano 1144 testy na koronawiursa.

- Mamy trzy nowe przypadki w regionie. Starszy mężczyzna z powiatu elbląskiego  w stanie dobrym,starszy mężczyzna z powiatu piskiego w stanie średnim, wrócił z Anglii; młody mężczyzna z powiatu ostródzkiego w stanie dobrym, wrócił z Francji - poinformował w poniedziałek ok. godz. 20.30 Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

W Elblągu dotychczas potwierdzono 8 przypadków zakażenia, w powiecie elbląskim i braniewskim – po dwa. - Z informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że obecnie 53 osoby z Elbląga objęte są kwarantanną, a 253 nadzorem epidemiologicznym – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

W całym kraju jest już ponad 740 osób zakażonych koronawirusem, osiem zmarło. 

red. na podst. informacji nadesłanej

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ile z tych testów wykonano w Elblagu? I co z wojskowymi ćwiczeniami NATO DEFENDER 2020.. .ile wojskowych z USA będzie przerzuconych mostem powietrznym do Elbląga?
 • Zakłada ona, że 30 batalionów, 30 eskadr lotniczych i 30 okrętów zdolne są znaleźć się w ciągu 30 dni w dowolnym miejscu konfliktu u granic NATO. Rozpoczęły się jakiś czas temu. .. ..
 • Na osiedlu na Bema mleczarnia są osoby zarażone korona! Czemu nikt o tym nie mówi i nie są informowani mieszkańcy osiedla
 • Nie bój się zapewne się odbędą
 • Wracają zarażeni imigranci elbląscy biznesmenni W UK najniższa klasa a tu ma sie za typa..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51
  9
  Olimpijczyk(2020-03-23)
 • Pewnie ,żeby nie panikować
 • Czy poza trzymaniem odległości po ok 2-3 m, zasłanianiem ust, kichaniem w rękaw, myciem rąk, nie dotykaniem twarzy mamy coś jeszcze na własna obronę? Czasami trzeba kupić chleb i najpotrzebniejsze rzeczy, pójść na poczte, czy do, ,sciany, ,po pieniądze. .. .Lekarz przez SKYPA, lekcje z dziecmi w internecie. .. .Podawane ilości ludzi z wiruem, aspirujących do stwierdzenia wirusa, profilaktyczne zamknięcia szpitali, przychodni. .. Co nam pozostaje? Szukamy pomocy w internecie na temat specyfików do walki z koronawirusem. .. .efekt. .. .wykupiono pewne zioła. .. Trzeba ludzi uprzedzić o ubocznym działaniu, bo pojawiaja się zasłabnięcia, podwyższone ciśnienie i inne nie oczekiwane skutki. .. .a przy pewnych schorzeniach graniczy to z zatruciem. .. ., ,Ziołowa zupka chińska, ,na koronawirusa której receptura jakoś nie jest jasna wzbudziła zainteresowanie. .. .Tak jak drożdże do wypieku chlba w domu. Tych kilka zdań może coś uruchomi na tym portalu. Nie tylko zbieranie pieniedzy i szycie maseczek winno być na topie.
 • Ja korona i siedze w domu
 • @Chyba - Już trwają, a co z importem koronowirusa?
 • zamknac granice przed polaczkami! niech se siedza w tej Anglii dopoki wirus nie wymrze, a nie zarazaja Polakow w kraju
 • A skąd Ty to wiesz? Mają na czole napisane? Czy poprostu z domu nie wychodzą? To że ktoś siedzi w domu nie znaczy że ma Korona wirusa. Ja już powinienem w takim razie mieć 3 razy
 • @Piorun - Wie, bo widział u nich czerwony X na drzwiach
Reklama