UWAGA!

Odwołują zabiegi, łóżka potrzebne dla pacjentów z koronawirusem

 Elbląg, Odwołują zabiegi, łóżka potrzebne dla pacjentów z koronawirusem
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Szpital Miejski w Elblągu odwołuje planowane operacje i przygotowuje kolejne oddziały na pacjentów z koronawirusem. - Nie mamy jeszcze oficjalnej decyzji, ale się z nią liczymy, obserwując jak rozwija się sytuacja epidemiczna – przyznaje rzecznik prasowy szpitala.

O odwołanych planowych zabiegach dowiedzieliśmy się od pacjentów. - Moja mama miała dzisiaj mieć planowy zabieg. Jeszcze w piątek dzwoniono do niej ze szpitala, dopytując się, czy ma wszystkie wyniki badań. Dzisiaj czekała kilka godzin w szpitalu na przyjęcie, by dowiedzieć się, że jej zabieg jest odwołany – informuje jeden z Czytelników.

Decyzje o odwołanych planowych zabiegach potwierdza Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Elblągu. - Przygotowujmy kolejne łóżka i oddziały na przyjęcia pacjentów z koronawirusem. Nie mamy jeszcze oficjalnej decyzji wojewody, ale się z tym liczymy. Dlatego odwołujemy planowe zabiegi. Pacjenci w stanach ostrych są przyjmowani – mówi rzecznik prasowy szpitala.

Szpital Miejski dysponuje obecnie 69 łóżkami dla pacjentów z koronawirusem, które znajdują się w obiekcie przy ul. Żeromskiego. Kolejne są przygotowywane w budynkach przy ul. Komeńskiego. Obecnie w placówce przebywa 56 pacjentów z koronawirusem, w tym 23 na oddziale zakaźnym, 20 na oddziale chorób płuc, 5 na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz 8 na oddziałach intensywnej terapii.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama