UWAGA!

Pomyłka laboratorium. Mniej zakażonych koronawirusem

 Elbląg, Pomyłka laboratorium. Mniej zakażonych koronawirusem

Wyniki badań u pięciu osób z województwa warmińsko-mazurskiego na obecność koronawirusa okazały się błędne. - Błąd popełniło zewnętrzne laboratorium - informuje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że zostało zweryfikowanych 5 dodatnich wyników badań wykonanych w dniach 16.06.2020 r. i 17.06.2020 r. przez zewnętrzne laboratorium. Badania te dotyczyły 1 pacjenta i 3 osób personelu medycznego Szpitala Miejskiego w Olsztynie oraz jednej osoby personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Biskupcu.

Po kilkukrotnym wykonaniu badań przez Laboratorium Badań Kliniczno-Epidemiologicznych WSSE w Olsztynie tej grupy pacjentów i personelu szpitalnego nie potwierdzono zakażenia SARS Cov2.  Laboratorium zewnętrzne wprowadziło działania korygujące. 

W ten sposób łączna liczba przypadków zakażenia koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim od początku trwania pandemii wynosi 207 a nie 212. 

Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie potrafią zrobić poprawnie testów i do tego mają nami rządzić
 • @Popis - To Tobą rządzi laboratorium? Ciekawe.
 • pandemii wynosi 207 osob, na ilu mieszkancow w województwie warmińsko-mazurskim ? naukowcy, to nie pantdemia ale apokalipsa informacyjna
 • Żadna nowość. Co chwilę zdarzają się przypadki, w których osoba chora na Covid ma negatywny test albo odwrotnie - osoba zdrowa ma pozytywny test na obecność koronawirusa. Warto dodać, że każdy taki test kosztuje podobno kilkaset złotych. .
 • To w Elblągu jacyś niedouczeni pracują
 • @Popis - Labolatorium jak sila rzadzaca? No ciekawy tor rozumowania, czyzby przepustki gorka we Frobmorku wydala?
 • Czy informacja, ze bylo to labolatorium zewnetrzne byla zbyt skomplikowana? A moze to tylko brak rozumnej analizy tekstu? E, stawiam na jedno i drugie.
 • A specjalista Guzek pochwalił się głośno jakimi to testami diagnozują ludzi w całej Polsce, na wystrugana z banana tzw. Covid19? Czy pochwalił się, że są to testy PCR, które nie nadają się do diagnozowania ludzi na cokolwiek? Producent tych testów do dziś zamieszcza informacje na opakowaniach tych testów, że nie wolno za ich pomocą diagnozować kogokolwiek, a już szczególnie na obecność jakiegokolwiek wirusa, którego nigdy zresztą nie wyizolowano. Nigdy zresztą nie wyizolowano żadnego wirusa, więc pytam jeszcze raz, NA JAKIEJ PODSTAWIE DIAGNOZUJE SIĘ OBECNOŚĆ RZEKOMEGO WIRUSA, UŻYWAJĄC DO DIAGNOZOWANIA ZA JEGO POMOCĄ TESTU PCR, KTÓRY W OGÓLE NIE JEST DO TEGO PRZEZNACZONY?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  7
  Black(2020-06-20)
 • Po drugie, skoro na ten rzekomo tak straszny i nieuleczalny według oficjalnej narracji wirus, nie ma dziś żadnego leku, a informuje się jednocześnie o tysiącach wyleczonych, TO CZYM WYLECZONO Z TEGO MITYCZNEGO COVIDA TYCH CHORYCH NA NIEGO PONOĆ LUDZI? Bo autorzy tego rodzaju komunikatów, chyba nawet nie widzą jakie dwie przeczące sobie nawzajem komunikaty podają. To już nawet nie jest śmieszne, to zalosne
 • Wojewodowie zostali zobowiązani w całym kraju na znalezienie lekarzy, którzy każdy akt zgonu podpiszą swoim imieniem i nazwiskiem, jako zejście śmiertelne z powodu Covid 19.Za każdy taki podpisany dokument lekarz otrzyma 739 złotych na rękę. Tak więc człowiek umrze na zawał, zginie w wypadku czy na jakąkolwiek inna chorobę, to ma wpisać, że zgon nastąpił z powodu Covid 19. Przypomnę tylko, że gdy zaczęła się ta cała szopka z koronawirus em, Nagle skończyły się zachorowania na grypę i śmiertelne zgony z powodu powikłań pogrypowych, bo już obowiązywała narracja, że wszystkie zachorowania i zgony są za przyczyną koronawirusa. Dla tzw. służby zdrowia pomysł z Co idem to zlty interes. Za trzymanie klienta że stwierdzonym tzw. koronawirus em, szpital OTRZYMUJE DZIENNIE ZA TRZYMANIE TAKIEGO DELIKWENTA NA SWOIM ODDZIALE 14 TYSIĘCY ZŁOTYCH Dziennie. Prawda, że piękny biznes?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  9
  Black(2020-06-20)
 • O szopce z maseczkami, które nikogo przed niczym nie chronią, poza powiększającymi się kontami osobistymi teamu Szumowscy Brother już nawet nie wspominam. Ludziom w Polin można prostymi metodami propagandowymi, stosowanymi w takich sytuacjach przez dużych oszustów, wcisnąć dosłownie wszystko. I mają przy tym 100% pewność, że ponad 90% Poliniakow, które nawet nie będą sprawdzać tego co im się bezczelnie, na rympal wciska i kupią wszystko co im się powie w kontrolowanych przez siebie telewizjach. Zauważył już ta oczywistość 50 lat temu Richard Nixon w stosunku do Amerykanów, że Ci nie uwierzą w nic, czego nie zobaczą wcześniej w telewizji. Czyli jeśli telewizja nie powie im o czymś lub świadomie nie będzie podejmować, niewygodnych jej kwestii, to takiego tematu nie było i nigdy nie będzie. Poliniacy na dzień dzisiejszy są wzorcowym przykładem tego rodzaju matołków, a elblaski ćwierćinteligencja pod tym względem przebiła wszystkich w konkurencji głupoty i bezmyślności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  9
  Black(2020-06-20)
 • @Black - Tak jak każdą infekcję zwalcza Twój własny układ odpornościowy. A w obecnej sytuacji rola lekarzy sprowadza się do wspomagania organizmu w samoleczeniu. Lub hamowaniu układu jeśli nastąpi przesterowanie i tzw burza cytokininowa. Podanie tlenu gdy kłopoty z oddychaniem. Tak jak z grypą i innymi chorobami sam organizm musi zwalczyć zakażenie. Jeśli to rzekome zagrożenie to jedź do Brazylii, czy Stanów lub za granicę Polski - miłych wakacji
Reklama