UWAGA!

Powrót do mocniejszych obostrzeń

 Elbląg, Powrót do mocniejszych obostrzeń

Znowu zostaną zamknięte galerie handlowe,  w sklepach wprowadzone zostaną ograniczenia do jednej osoby na 15 mkw., zostaną zamknięte hotele, stoki narciarskie. Dodatkowe obostrzenia mają wejść w życie od 28 grudnia i potrwać do 17 stycznia. A w noc sylwestrową będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. 

W sylwestra się w tym roku nie pobawimy. Rząd planuje wprowadzenie swoistej godziny policyjnej: 31 grudnia o godzinie 19 ma wejść w życie zakaz przemieszczania się. Ma on obowiązywać do 1 stycznia, do godziny 6. Lista osób, których zakaz nie będzie dotyczył zostanie wymieniona w rozporządzeniu.

Od 28 grudnia znów zostaną zamknięte galerie handlowe. W nich  otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki,  a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. W sklepach poza galeriami będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Wprowadzono też zakaz poruszania się dzieci bez opiekuna w godzinach 8 – 16. Wyjątkiem będą dzieci na półkoloniach. Nie są planowane ograniczenia przemieszczania w okresie świąt Bożego Narodzenia. Trzeba jednak pamiętać, że zgodnie z poprzednimi obostrzeniami na wigilię może przyjść maksymalnie 5 gości poza domownikami. Osoby, które wrócą do Polski z zagranicy będą musiały się poddać dziesięciodniowej kwarantannie.

Rząd chce zapanować nad podróżami służbowymi, które często były wykorzystywane jako pretekst do wyjazdów prywatnych. Od 28 grudnia będą one dostępne dla dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Funkcjonować będą także hotele pracownicze. Stoki narciarskie zostaną zamknięte Z infrastruktury sportowej będą mogli korzystać tylko profesjonalni sportowcy.

Wprowadzone dotychczas obostrzenia zostają przedłużone.

Nowe regulacje mają obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia.

 

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama