UWAGA!

Pracownik ZUS-u zakażony

 Elbląg, Pracownik ZUS-u zakażony
fot.Michał Skroboszewski

- U jednego z pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Mazurskiej stwierdzono prawdopodobnie koronawirusa. Pracodawca nic nam nie mówi. Boimy się, bo nie wiemy, czy nie mieliśmy kontaktu z tą osobą wcześniej – poinformował nas jeden z Czytelników. Co na to ZUS?

Fakt zakażenia koronawirusem jednego z pracowników oddziału przy ul. Mazurskiej potwierdza Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

- W związku z informacją o zakażeniu pracownika wirusem COVID-19 natychmiast skontaktowaliśmy się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Elblągu. Sanepid zdecydował o objęciu 16  pracowników kwarantanną. Pozostali pracownicy tej komórki pozostają w domu i zdalnie pracują. Ostatni pobyt w pracy zarażonego pracownika był 4 dni temu, a więc nie ma obaw, że wirus pozostał na dokumentach. Pragnę dodać, że pracownik ten nie miał żadnego kontaktu z klientami. Pracownik objęty kwarantanną również nie pracował przy bezpośredniej obsłudze klientów. Od kilku tygodni nie ma bezpośredniej obsługi klientów ze względu na ryzyko zarażenia COVID-19 – informuje Anna Ilukiewicz.

Pracownicy ZUS, z którymi udało nam się skontaktować, nie kryją jednak obaw o swoje bezpieczeństwo. - Nikt nie chce powiedzieć, kto został zakażony. Nie wiemy, czy mieliśmy z tą osobą kontakt – mówią.

ZUS zapewnia, że wprowadził środki ostrożności, które mają zapewnić jak największe bezpieczeństwo pracowników. - W oddziale wprowadzono system pracy zmianowej. Pomieszczenia biurowe są kilka razy dziennie dezynfekowane, a pracownicy mają do dyspozycji płyny dezynfekujące i mogą z nich korzystać bez ograniczeń – dodaje Anna Ilukiewicz. - Po tym jak otrzymaliśmy informację, że pracownik został zakażony koronawirusem,  wszystkie pomieszczenia zostały ponownie zdezynfekowane. Wykonaliśmy wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, które są przewidziane w sytuacji związanej z pojawieniem się zarażonego pracownika. Praca Zakładu odbywa się planowo, a wszystkie zadania realizowane są terminowo z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa naszych pracowników – dodaje rzecznik regionalny ZUS.

Do 2 kwietnia do godz. 9 w Elblągu stwierdzono 14 przypadków zakażeń koronawirusem (w tym jeden dotyczący pracownika ZUS) .

61 elblążan jest objętych kwarantanną przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, a 145 osób nadzorem epidemiologicznym.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama