UWAGA!

Rząd luzuje obostrzenia. Otwiera kina, teatry i hotele

 Elbląg, Od 12 lutego otwarte zostaną m.in. kina
Od 12 lutego otwarte zostaną m.in. kina fot. arch. CSE Światowid

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił zmiany w obostrzeniach od 12 lutego. Sytuację związaną z pandemią w Polsce określił jako „kruchą stabilność”. - Powrót do całkowitej normalności byłby przedwczesny - mówił premier podczas konferencji prasowej w piątek (5.02).

 - Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów jest jednak niepokojąca. COVID-19 zbiera żniwa, które niepokoją. Dlatego dziś możemy mówić tylko o kruchej stabilizacji. Nie możemy pozwolić sobie na szerokie luzowanie obostrzeń. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów w Unii Europejskiej. Powrót do całkowitej normalności byłby przedwczesny - mówił Mateusz Morawiecki.

Zmiany w obostrzeniach wejdą w życie od 12 lutego. Rząd podjął decyzję między innymi o ponownym otwarciu teatrów i kin. Placówki kultury były zamknięte od 7 listopada 2020 r. - Otwieramy warunkowo kina, teatry, filharmonie i opery. W reżimie sanitarnym, przy warunku wypełnienia 50 procent widowni. Obowiązują maseczki i brak konsumpcji. Wszystko to warunkowo, na najbliższe 14 dni. Nowe obostrzenia pozwalają nam także na otwarcie miejsc rekreacji na świeżym powietrzu - mówił Piotr Gliński, szef resortu kultury.

Od 12 lutego otwarte zostaną też hotele. Będą one dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego: 50 procent dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Otwarte będą też stoki narciarskie i baseny. 
      
      
      
        

oprac.daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama