UWAGA!

Rząd podał harmonogram szczepień

 Elbląg, Rząd podał harmonogram szczepień
fot. pixabay

Do 7 marca chcemy zakończyć szczepienia nauczycieli. Natomiast od 22 marca ruszą szczepienia służb mundurowych oraz osób w wieku od 60 do 65 lat - powiedział na konferencji prasowej w piątek (19.02) szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Podczas konferencji Michał Dworczyk zaprezentował dane dotyczące dostaw szczepionek do Polski. Początkowa liczba dawek, które miały być dostarczone od producentów w pierwszym kwartale 2021 r. wynosiła 14 mln. Obecnie jest ona szacowana na 8 mln.

- Jest nam przykro wobec wszystkich seniorów, którzy mają zmieniane terminy szczepień. Elastyczną logistyką staramy się niwelować te negatywne skutki. Jeśli producenci wywiążą się ze swoich zobowiązań, będziemy mogli do końca pierwszego kwartału zaszczepić 3 mln osób - mówił Michał Dworczyk.

Do 7 marca rząd chce zakończyć proces szczepienia nauczycieli. Michał Dworczyk podał również, że po 7 marca będą wykonywane szczepienia uzupełniające kadry medycznej, a od 15 marca osób przewlekle chorych. - 22 marca rozpoczniemy szczepienia służb mundurowych i pacjentów między 60. a 65. rokiem życia. Dla tej grupy zapisy rozpoczną się na początku marca - zapowiedział szef Kancelarii Premiera.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że trzecia fala pandemii jest już w Polsce. - W poprzednich tygodniach mieliśmy do czynienia z tendencją zmniejszania obłożenia łóżek szpitalnych. Teraz mamy odwrócenie tej tendencji. W ostatnim tygodniu obłożenie wzrosło o 226 łóżek - powiedział Niedzielski.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 tys. 777 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Resort podał też informację o 241 osobach, które zmarły w związku z COVID-19.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama