UWAGA!

Środki ochrony trafią do placówek opiekuńczych

 Elbląg, Środki ochrony trafią do placówek opiekuńczych
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Ozonatory, termometry, pulsoksymetry, lampy antybakteryjne, testy antygenowe, środki ochrony osobistej to tylko część wyposażenia, które trafia do elbląskich placówek pomocowych, w ramach realizowanego projektu pn. „Wsparcie placówek pomocy społecznej w Elblągu w celu przeciwdziałania COVID-19”. 

Projekt warty jest prawie 1,8 mln złotych, z czego prawie 1,7 mln pochodzi z dofinansowania unijnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie doraźnej ochrony życia i zdrowia oraz zapewnienie bezpieczeństwa personelu i podopiecznych placówek pomocy społecznej.

W ramach zadania zakupiono: 53.900 szt. maseczek, 200 szt. półmasek, 415 szt. przyłbic, 734 szt. kombinezonów, 1920 op. rękawiczek jednorazowych, 327 op. płynu do dezynfekcji rąk, 42 op. koncentratu do dezynfekcji powierzchni, 188 termometrów bezdotykowych, 80 lamp antybakteryjnych, 33 maty dekontaminacyjne, 19 ozonatorów, 39 sterylizatorów, 15 dezynfekatorów. 247 pulsoksymetrów, 2125 szt. testów antygenowych

Zakupiony sprzęt trafia do domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, schroniska dla bezdomnych, ośrodka pomocy społecznej oraz dla opiekunek świadczących usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania zatrudnionych w ESPH „Lazarus” oraz w PCK.

Ponadto, w ramach projektu przeprowadzane są cykliczne testy COVID (wymazy) wśród kadry placówek pomocy społecznej. Zostanie również doposażone miejsce do ewakuacji, izolacji i kwarantanny osób bezdomnych w sprzęt, meble, AGD itp.

Projekt realizowany będzie do 31 grudnia 2020 roku.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tak dawajcie wszystko do dps na toruńskiej tam jest taka opieka szkoda gadac pielegniarki pracuja w szpitalu na wewnetrznym pózniej idą dorabiac do dps i covid na toruńskie czemu tego nikt nie mówi
 • Bo sensacjie zrobił DPS na ul. Bema. i media prześcigają się w wpisywanie bzdur. Tylko ludzie pracujący w środku takich domów wiedzą jak jest naprawdę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Czas przyjdzie na refleksję(2020-12-10)
 • Do Gosc: co Ty za bzdury gadasz. Jak nie wiesz to nie pisz
 • podaj e-maila dam ci dowody inaczej pogadamy bywałem tam kilka lat widziałem co sie odp. .. .. zero opieki o czystości nie wspomne widziałam na własne oczy jak rodzina sprzątała w pokoju chcesz coś jeszcze powiedzieć w tym temacie
 • Pracowałam ponad 25 lat w DPS na Toruńskiej i niestety nie mogę zgodzić się z negatywną opinią. Ci ludzie mają w tym DPS jak w domu, codzienny ciepły posiłek z 3 dań, desery, imprezy okolicznościowe, pielęgniarki na miejscu, zrobione pranie, posprzątane w pokojach, gry i zabawy oraz animatorki na weekend - tam na prawde nie jest źle. Mówię tu o sytuacji z przed pandemi.
 • @Halinka - Owszem, jeżeli podopieczny znajduje się prywatnie w DPSie to może jest inaczej, te 3 posiłki to oprócz malutkiego obiadu ma Pani na myśli małe kanapeczki często z samym masłem?? Syf totalny u osób leżących to dobre warunki? Są opiekunki i wolontariusze z powołania ale to garstka. ..
 • tam się tylko liczą pieniżądze a pani która się wypowiadała że tam pracowała niech nie gada głupot ja bede sądził dps i bedzie opisane na portelu
 • Znajdźcie na YT: "Merkel Robi Twardy Lockdown! Niemcy Mają 2 dni na Zakupy na Święta i Wigilię - Analiza Komentator PL"
Reklama