UWAGA!

Sześć osób z koronawirusem, dwie w naszym regionie (aktualizacja)

 Elbląg, Sześć osób z koronawirusem, dwie w naszym regionie  (aktualizacja)
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował na piątkowej konferencji prasowej o czterech nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Jedna z chorych osób przebywa w szpitalu w Ostródzie. W sobotę odnotowano jeszcze jeden przypadek koronawirusa, pacjent również trafił do Ostródy. 

W szpitalu w Ostródzie leży osoba zarażona koronowirusem. To jeden z czterech przypadków, których istnienie ujawnił dziś (6 marca) na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

- Mamy cztery przypadki, w najbliższym czasie spodziewamy [jeszcze - przyp. red.] się kilku przypadków - powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia na konferencji prasowej.

Pacjent,który przebywa obecnie w szpitalu w Ostródzie, przyjechał do Polski tym samym autobusem, którym podróżował pierwszy zarażony w Polsce (obecnie przebywa w Zielonej Górze). Na razie to tylko jeden przypadek z feralnego autobusu. Pozostali zarażeni przebywają we Wrocławiu i Szczecinie.

- Nie mamy żadnego pacjenta, który jest w stanie zagrożenia życia - mówił Łukasz Szumowski.

TVN24 informuje, że 128 osób jest hospitalizowanych, 1299 osób jest w kwarantannie domowej, 6184 osób jest pod nadzorem sanepidu. Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

 

Więcej: TVN24

 

Aktualizacja z soboty: Dzisiaj na konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o szóstym przypadku koronawirusa w Polsce. - Pacjent, u którego stwierdzono koronawirusa SARS-CoV-2 przebywał w ostatnich dniach w domowej kwarantannie - powiedział Łukasz Szumowski. Zaznaczył, że w sobotę był on już w szpitalu w Ostródzie. Szef resortu zdrowia powiedział, że pacjent czuje się dobrze, pozostali zarażanie koronawirusem "względnie dobrze". Zaznaczył, że nie ma zagrożenia dla ich życia - informuje TVN 24. Wcześniej ten pacjent podróżował tym samym autokarem, co mężczyzna, hospitalizowany z powodu koronawirusa jako pierwszy w Polsce.

Na sobotę wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki zwołał sztab kryzysowy. - Wszystkie procedury zostały w pełni zrealizowane - zapewniał. 

- Nasze działania skupiają się na identyfikacji kontaktów tego pacjenta z innymi osobami. Wszystkie te osoby będą przez nas nadzorowane w kwarantannie domowej - powiedział Janusz Dzisko, wojewódzki inspektor Sanepidu. 

Czytelnicy pytają nas, czy najbliższe masowe imprezy w Elblągu z powodu zagrożenia koronawirusem się odbędą. Na razie odwołano jedynie turniej mini koszykówki Elbasket i to była decyzja organizatorów. Dzisiejszy mecz Olimpii Elbląg i niedzielny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z Tre Voci oraz Elaktywny Dzień Kobiet (biegi w Bażantarni) odbędą się, mimo kolejnego przypadku koronawirusa w regionie (dwie osoby w szpitalu w Ostródzie). Wojewoda ani prezydent nie wprowadził zakazu organizacji imprez masowych.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama