UWAGA!

Szpital miejski w podwyższonej gotowości, w wojewódzkim zakaz odwiedzin

 Elbląg, Michał Skroboszewski
Michał Skroboszewski

W związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa wojewoda warmińsko-mazurski wydał decyzję o wprowadzeniu podwyższonej gotowości w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu.

Wojewoda warmińsko-mazurski nałożył w środę (4 marca) na Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

- Decyzja została podjęta w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem - informuje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Wojewoda podjął decyzję o niekierowaniu do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu pacjentów, którzy mieliby trafić na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Neonatologicznym oraz Oddział Chorób Płuc. Od chwili podpisania decyzji ograniczana będzie liczba pacjentów na tych oddziałach.

Małgorzata Adamowicz rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II uspokaja: wszyscy pacjenci potrzebujący natychmiastowej pomocy będą na te oddziały przyjmowani. 

- Stan podwyższonej gotowości został wprowadzony dla całego szpitala, ale jako pierwszy szykuje się na przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem koronawirusa Oddział Zakaźny. To przecież jest oczywiste. Nie siejmy paniki, są to środki ostrożności, które musimy podjąć. - mówi Adamowicz. 

Personel Oddziału Zakaźnego otrzymał już także maski oraz kombinezony, które mają być użyte, gdy trafi tu pacjent z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. 

Jak poinformował nas Piotr Demczuk z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, na wszystkich oddziałach obowiązuje zakaz odwiedzin. 

- W przypadkach koniecznych, w poszanowaniu praw pacjenta, dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby zdrowej (bez objawów jakiejkolwiek infekcji). Odwiedziny takie możliwe są wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym Oddziału - informuje Demczuk.

 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jesli takie wydaje decyzję to może wreszcie da pieniądze na budowę nowego zakaznego oddziału w Elblągu. Bo to co jest to wstyd dla 130 tys miasta . Olsztyn buduje szpital po szpitalu to chyba i z pieniędzy Elbląga. Czy tego wojewoda i marszalek nie widzą . Tego upodlenia Elbląga.
 • Oni tego wolą nie widzieć. Czas odejść i to nie do pomorskiego gdzie bylibyśmy takim samym wasalem, ale stworzyć własne województwo - Żuławskie. Może być opolskie, to może być i takie.
 • Coś TU NIE HALO. te oddziały są w budynku na Żeromskiego a tam się znajduje też chirurgia dziecięca. Zostaje z ewentualnie chorymi w budynku ???
 • Wojewoda odsuwa koronawirusa jak najdalej od Olsztyna, wyznaczył szpital w Elblągu i Ostródzie do ew. opieki nad chorymi na koronawirusa, jakby w Olsztynie nie było odpowiednich placówek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  2
  Anonimek1(2020-03-05)
 • Boże, ludzie. Pod każdym postem narzekanie i groźby, że się wyprowadzicie. To zróbcie to i dajcie spokój z tym spamem. Ten mem już dawno przestał być śmieszny.
 • @abcd - Gdzie Ty widzisz narzekanie ? Ja tylko stwierdziłem fakty, ale widać twój mały móżdżek tego nie ogarnia, więc napiszę wprost zapytaj wujka gogle. pl
 • Lekarz ostatnio ze szptala na Żeromskiego był za granicą i z duża gorąćzka przyszedł na oddział gdzie zaopiekowali sie nm koledzy lekarze. Nikt o tym nie mówi bo każdy zamiata pod dywan takie sytuacje !!!!! Wiem bo pracuje w szpitalu ale nakazali nie udzielac żadnych informacji, a tak włąsnie działa w całym kraju!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  10
  aleksandra12@wp.pl(2020-03-05)
 • Moim zdaniem województwa w ogóle powinny zostać zlikwidowane i powinny zostać tylko powiaty. Z tym, że miasta nie powinny stanowić osobnych powiatów-enklaw, a zostać wcielone w powiat obejmujący, tzn. by nie było absurdu istnienia dwóch powiatów: Elbląga i elbląskiego, a był tylko elbląski z Elblągiem jako siedzibą władz. Województwo to zbieranina urzędników, którzy albo nic nie mogą, albo działają, jak widać, na chwałę tylko jednego miasta, co w praktyce dubluje istnienie władz powiatu. Nic nie przeszkadza powiatom współpracy na żadnym szczeblu. Mogą razem budować drogi, zarządzać środowiskiem itd.
 • @pampi-ZAWADA - Jełopie, nie wiesz to nie siej paniki, zakaźny jest w oddzoelnym budynku
 • Chyba juz wiedza koledzy i kolezanki o Pani;) Po mailu sie domyslają:)
 • Swoją droga uważam, że oddział zakaźny powinien zostać przeniesiony z Elbląga do Olsztyna, to jest stolica województwa i tam są pieniądze oraz specjaliści.
 • Zacznijcie od podstaw. Ten szpital nie spełnia podstawowych warunków dla bytowania pacjenta. warunki budowlane, BHP, przeciwpożarowe i inne !
Reklama