UWAGA!

Szpital Miejski zamyka oddział internistyczny. Będą na nim leczeni pacjenci z covid

 Elbląg, Szpital Miejski zamyka oddział internistyczny. Będą na nim leczeni pacjenci z covid
fot. Michał Skroboszewski

Od piątku (10 grudnia) zamknięty zostanie oddział internistyczny Szpitala Miejskiego, aby zrobić miejsce dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

- Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego Szpitalowi Miejskiemu św. Jana Pawła II w Elblągu z dniem 10 grudnia 2021 r. do odwołania polecono realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem SARS-CoV-2 oraz 87 łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżek respiratoroterapii – informuje Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego.

Aktualnie w Szpitalu Miejskim przebywa łącznie 53 pacjentów zakażonych koronawirusem.

- 24 pacjentów w oddziale zakaźnym, 25 pacjentów w oddziale chorób płuc i 4 pacjentów pod respiratorami. Oddziały, w których leczymy bądź będziemy leczyć chorych zakażonych wirusem SARS CoV-2, to oddział zakaźny, oddział chorób płuc i oddział chorób wewnętrznych – informuje Małgorzata Adamowicz.

W Elblągu przybyły dzisiaj 74 zakażenia, 2137 osób jest na kwarantannie, wykonano w ciągu ostatniej doby 240 testów. W powiecie elbląskim 757 osób jest na kwarantannie, wykonano 57 testów. 5 osób zmarło w Elblągu, 1 w powiecie elbląskim w związku z koronawirusem.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama