UWAGA!

Terytorialski się szczepią, by skuteczniej walczyć z pandemią

 Elbląg, Terytorialski się szczepią, by skuteczniej walczyć z pandemią
(fot. 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej)

Trwają szczepienia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Odbywają się w batalionach w Giżycku, Morągu, Braniewie, Olsztynie i kompanii w Ełku. 

- Teraz będziemy mogli jeszcze skuteczniej walczyć z pandemią, wspierać służbę zdrowia, bo tylko zdrowi możemy nieść pomoc lokalnej społeczności. Nie wyobrażam sobie, żebym mógł zrezygnować z możliwości szczepienia. Wspierając służby medyczne obserwujemy jak groźny jest wirus, dlatego musimy z nim walczyć w każdy możliwy sposób, by jak najszybciej wrócić do normalności - mówi kapral Bartosz Rzepa, jeden z zaszczepionych żołnierzy WOT. 

Wcześniej terytorialsi pomagali w szczepieniach seniorów i kombatantów- począwszy od rejestracji tych osób, przetransportowania do placówki medycznej, a nawet organizacji mobilnego zespołu szczepiennego składającego się lekarza i pielęgniarki szczepiennej 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Ełku oraz ratowników medycznych z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i dojazdu bezpośrednio do domów osób, które nie mogły udać się na szczepienie o własnych siłach.

Ponad 8 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zostało już zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID, z czego blisko tysiąć żołnierzy pochodzi z 4 Brygady OT. Szczepienia wciąż są realizowane, kolejni żołnierze czekają na swoją kolej. Dzięki nabytej odporności, będą mogli realizować misję WOT bezpieczniej.

Każdego dnia w całej Polsce ponad 7 tys. żołnierzy zarówno WOT jak i wojsk operacyjnych pomaga cywilnej służbie zdrowia w walce z pandemią, a kolejne 10 tys. jest w gotowości do niesienia pomocy.

oprac. red. na podst. informacji 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Każdy zdrowy organizm sam pokona wirusa, słabszych leczy się tylko objawowo (zbija gorączkę, podaje leki rozkurczowe, lekarstwa przeciwzakrzepowe, przeciwbakteryjne gdy równocześnie dołącza się zakażenie bakteriami). Powiedzcie na którą chorobę wirusową znaleziono lekarstw a mamy ich sporo: grypa, aids, wirusowe zapalenie wątroby, ptasia grypy, świńskie itp.
 • Ooo pan doctor aleś pan kondryś
 • Dzis w wiadomosciach na polsacie już mowią że jednak na wolnym powietrzu nie doszło do ani jednego powaznego zakażenia i naukowcy je odradzają. Tak samo bedzie za kilka lat z tymi szczepionkami. Azbest tez mial byc na poczatku bezpieczny i kolejki sie ustawialy
 • Covid istnieje ale narodziny dali mu laboranci a nie natura i teraz z tych samych laboratoriów/ mocodawców wychodzi "antidotum"w postaci szczepionek (pomijam już kwestie że to bezprecedensowa szczepionka RNA i czas okaże czy nie wpłynie to na genom ludzki poprzez chociażby odwrotną transkryptazę). I dlatego dla samej zasady i z moralnego pkt widzenia absolutnie nie wezmę udział w szczepieniu bo to tak jak bym odkupował od złodzieja własny skradziony majątek. Przypomina mi to koncern Bayer. .. jednymi drzwiami wyjezdza od nich rakotworczy glisofat a drugimi drzwiami chemioterapia na nowotwory… Idealny model biznesowy. Nie będę swoją partycypacją wspierał ten najwiekszy przekręt w historii by później mogli się chwalić statystkami zaszczepionych (zresztą i tak je fałszują jak te słynne 2% inflacji GUS albo słynne hasło wałkowane w lutym że "wszyscy lekarze już zaszczepieni", a w marcu Naczelna Izba Lekarska zdemaskowała te kłamstwo i ujawniła że tylko 46% lekarzy zdecydowało się wziąść udział w tym eksperymencie a wsród dentystów zaledwie 40% zaszczepionych). A już zwłaszcza że producenci nie chcą brać odpowiedzialności finansowej za swój produkt co w ogóle zamyka dalszą dyskusję.
 • Zamiast ryzykować z tymi eksperymentalnymi "szczepionkami"dlaczego do chol. .. nie leczą śmiesznie tanią i znaną od kilkudziesięciu lat Amantadyną??? Profesor Bodnar tym leczy i nie ma żadnego przypadku śmiertelnego!!! Tym leczył się minister Warchoł i prawdopodobnie wielu z elit rządzących Dlaczego u nich nikt nie ma powikłań? ? Zastanówcie się dlaczego od kwietnia 2020 wciaż MZ nie uruchomiło badań klinicznych, dlaczego wycofano to z aptek. .. .. OCKNIJCIE SIĘ !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Na litość(2021-04-15)
 • Terytorialstki to ładne dziewczyny.
 • Młodzi, zdrowi, zaszczepieni - będziecie nieść pomoc tym 70+, których wypchnęliście z kolejki.
 • Szokująca spowiedź ratownika medycznego: cda [kropka] pl/video/726265626
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  prawda wychodzi powoli na jaw(2021-04-16)
 • i ja też!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fabian(2021-04-16)
 • Współczuję. Naprawdę jest mi was żal. Nie sądziłem że tak łatwo społeczeństwo dało się zmanipulować.
 • frajerzy :(tak łatwo się dali zrobić w króliki doświadczalne. .. i to młodzi ludzie :((((((((((- PS. jednym z "negatywnych aspektów"po tych pseudo-szczepionko-terapii-genetycznych jest - obok problemów z krwią =krwotoki/zakrzepice itp - BEZPŁODNOŚĆ :(((((((((((((((((((((((((- czy to o to chodzi ? :(
 • kto pisze te brednie??? jeszcze lepiej kto w nie wierzy?????no, niestety jest ich sporo!!!!!pranie muzgów odmóżdzyło naród
Reklama