UWAGA!

Trwa nabór na mobilne zespoły szczepiące

 Elbląg, Trwa nabór na mobilne zespoły szczepiące
Fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

Oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosiły nabory na dodatkowe mobilne zespoły szczepiące. Zespoły mobilne zajmują się szczepieniami pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na przyjęcie szczepionki w punkcie stacjonarnym. Nowe zespoły zapewnią wsparcie już działającym zespołom, które powinien posiadać każdy populacyjny punkt szczepień.

Nabory kierowane są do podmiotów leczniczych, które nie utworzyły populacyjnych punktów szczepień w naborach do Narodowego Programu Szczepień. Pierwszeństwo w zakwalifikowaniu się będą miały placówki, które posiadają aktywne zespoły ratownictwa medycznego oraz szpitale węzłowe, znajdujące się na wykazie Ministerstwa Zdrowia.

Nowe mobilne zespoły uzupełnią siatkę zespołów z punktów populacyjnych

Każdy z punktów populacyjnych Narodowego Programu Szczepień miał zapewnić możliwość zaszczepienia pacjentów w domu. To jedno z kryteriów przy naborach do NPSz. Zespoły mobilne szczepią pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na zaszczepienie w stacjonarnym punkcie szczepień. Dotyczy to w szczególności osób obłożnie chorych (tzw. pacjentów leżących).

Tworzona właśnie nowa siatka mobilnych zespołów będzie uzupełnieniem już działających zespołów. Ma zabezpieczyć przede wszystkim pacjentów z mniejszych gmin i miejscowości, do których nie zawsze będzie w stanie dojechać zespół ze stacjonarnego punktu szczepień.

Ważne! Pacjentów, którzy mogą dotrzeć do punktu szczepień, lecz wymagają transportu do punktu i z powrotem do domu, obsługuje transport zapewniany przez samorządy lokalne.

 

Szczepienie dla pacjentów jest bezpłatne. Za wyjazd mobilnego zespołu płaci NFZ

Za zaszczepienie pacjenta w domu przez mobilny zespół szczepiący Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci 141 zł. To cena za podanie jednej dawki.

Mieszczą się w niej koszty:

- dojazdu do pacjenta

- kwalifikacji do zaszczepienia

- podanie szczepionki.

 

Uwzględnia też koszt wyjazdów, w wyniku których pacjent nie zostanie zaszczepiony, ponieważ lekarz z zespołu mobilnego nie zakwalifikował go do szczepienia (względy medyczne) lub pacjent nagle wycofał zgodę na szczepienie.

Wynagrodzenie w tej wysokości otrzyma również zespół wyjazdowy, działający przy stacjonarnych punktach szczepień. Zmianę w wycenie wprowadziło Zarządzenie Prezesa NFZ z 27 stycznia 2021 r.

 

Planuje się wyłonienie 10 zespołów wyjazdowych w województwie warmińsko-mazurskim.

1/Bartoszyce – Lidzbark Warmiński – miejsce stacjonowania Bartoszyce

2/ Działdowo-Nidzica - Szczytno miejsce stacjonowania Nidzica

3/ Giżycko – Węgorzewo miejsce stacjonowania Giżycko

4/ Gołdap – Olecko – miejsce stacjonowania Olecko

5/ Ełk – Pisz – miejsce stacjonowania Ełk

6/ Elbląg – Elbląski – Braniewo – miejsce stacjonowania Elbląg

7/ Iława – Nowe Miasto Lub. - miejsce stacjonowania Iława

8/ Kętrzyn – Mrągowo - miejsce stacjonowania Kętrzyn

9/ Olsztyn – Olsztyński – miejsce stacjonowania Olsztyn

10/ Ostróda – miejsce stacjonowania Ostróda

 

Zgłoszenia (dokonane wyłącznie przy pomocy formularza umieszczonego na stronie internetowej) są przyjmowane do dnia 3 lutego 2021 r. na adres: szczepienia.covid@nfz-olsztyn.pl , zgłoszenia po tej dacie będą rozpatrywane wg bieżących potrzeb.

Oddział Wojewódzki Funduszu rozpatrzy zgłoszenia do dnia 5 lutego 2021 r. Ewentualne zmiany (przedłużenie) terminów, dostosowania do wymagań, składania zgłoszeń i ich rozpatrywania będą przedmiotem odrębnych ogłoszeń.

 

Ogłoszenia naborów - sprawdź szczegóły na stronie WM OW NFZ.

Magdalena Mil, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego OW NFZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • WP wczoraj pisała że mamy o 95% mniej zgonów i hospitalizacji z powodu grypy wzgledem roku 2019.Nagle grypa przestała usmiercać ?! W zamian mamy grype o nazwie covid tyle że okraszoną taką histerią aby można było wprowadzić zamordyzm, lockdowny a ostateczny cel to wyszczepienie do 2025 całej ludzkości a kto odmówi ten do izolatek (to proces rozpisany na 3 lata wg przecieków z MFW). A wszystko to było możliwe dzięki temu że tak wielu z Was ogląda tą tanią propagandę w telewizji, mediach itp. Smutne to bo nie spodziewałem się że cywilizowany naród bardziej łyka tanią propagandę niż niedożywieni obywatele Korei pln
 • A ja wierzem Panu Simonowi z telewizora bo taki przystojny i elokwentnym. Zawijam kiece i lecem po szczepionkem coby Jande i sąsiadkę wyprzedzić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  e-MERYTKA(2021-02-01)
 • W ulotce producenta szczepionki mRNA (tej dla lekarzy bo są 2 ulotki)jest jasno napisane, że nie badano wpływu produktu na płodność. Niemieccy lekarze, wskazują na fakt, że po zaszczepieniu, białko wirusa, które ma być produkowane przez nasz organizm jest podobne do syncytyny – białka, które jest niezbędne w zagnieżdżeniu płodu. Podobieństwo to stwarza ryzyko, że wytworzone przeciwciała mogą również atakować syncytynę i w ten sposób wpływać na poronienia. Syncytyna jest wytwarzana w tylko w krótkim okresie czasu podczas zagnieżdżania płodu. Ponieważ nie prowadzono badań w tym kierunku, takiej możliwości nie można wykluczyć. Być może dlatego producent nie zaleca podawania szczpionek mRNA kobietom w ciąży, a uczestniczki badań klinicznych instruowano aby przez kolejne dwa miesiące nie zachodziły w ciążę. I to wszystko nie są moje osobiste wymysły tylko mówi o tym m. in były Dyrektór do Badań naukowcych z Pfizera dr Michael Yeadon
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Dr M. Yeadon(2021-02-01)
 • @policjant - Bo obecni inteligenci biorą wiedze z kanałów discovery, samodzielnie to się nawet boją myśleć. Ta cała pandemia się kupy nie trzyma, ale ludzie łykają wszystko jak pelikany. Ta pandemia jest potrzebna, żeby jelenią później wytłumaczyć światowy reset a później światowy komunizm (choć pisowcy kochają komunizm). Możecie krytykować, ale zobaczycie to ludzie już w najbliższej przyszłości, żadnej odległej.
 • żeby daleko nie szukać. .. .producenci szczepionek nie wywiązują się z zawartych umów i wszystko jest ok. żadnych konsekwencji. rządy oszukanych krajów zmieniają tylko harmonogram szczepień. jak to możliwe? Hashtagi: #hahaha
 • Dajcie się truć dalej ! Nikt normalny nie pozwoli się zaszczepić tym gów. .. .! Ktoś was przebadał na uczulenia składników ? Ktoś z was wie jak zareaguje organizm ? Testują to na was jak na królikach !
 • Gangster od respiratorów i ten drugi spec od wszystkiego jego zastępca niech sobie w oko wsadza te igły. Prezes już napisał przecież że żadnego przekretu z respiratorami nie było !!! Podobno przed kontraktem sprawdzono handlarzy bronią czy się wywiążą z dostawy. No i się wywiązali. sztuką jest wyprowadzić publiczne czyli nasze pieniądze. Pretekst się nadarzył tzw. plandemia. Tak jak przewidziano test zostanie wygaszony po wyborach w USA, ale sami widzicie do czego są zdolni te Typy stojący w cieniu za politykami. Gdyby było mniej poddanych i więcej ludzi trzeźwo myślących ukręcilibyśmy tej hucpie łeb przy samym tyłku już w marcu. To była dla Nich próba generalna, dla nas to było ostrzeżenie. Wszyscy braliśmy w tym przedstawieniu udział.
 • Wie ktoś gdzie w regionie będzie obóz koncentracyjny dla niewierzących w istnienie pandemii koronawirusa, cudowną moc maseczek, lockdownów i tarcz antykryzysowych, prawdomówność autorytetów i wiarygodność mediów oraz dla wariatów odmawiających przyjęcia zbawiennej dla ludzkości szczepionki? Będzie reaktywowany KL Stutthof czy z Unii dostaniemy środki na nowy obiekt?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  wie ktoś?(2021-02-01)
 • Czemu ogólnopolskie media nie poinformowały o fakcie, że kilka dni temu nasz rodak zmarł po podaniu szczpionki na covid?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  tgyhjkl(2021-02-02)
 • z ratusza, ale ja pytam gdzie w tych trudnych czasach jest zarządzanie kryzysowe z ratusza i emeryt Świniarski? za co ten pan i jego ludzie biorą kasę z ratusza? co robi w tych czasach cały ten departament czy wydział? Co robi Wróblewski i jego pełno niepotrzebnych zastepców? Za co nic nierobiący radni nieporadni biorą diety co miesiąc i zlikwidować nierobów ze straży miejskiej
 • I skończy się kumoterstwo, a kto się nie podda szczepieniu zostanie skazany na poćwiartowanie jajcarnią :-D. Niech żyje Kingsajz :-D.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  NadszyszkownikKilkujadek(2021-02-02)
Reklama