UWAGA!

Władze miasta dziękują za walkę z koronawirusem

 Elbląg, Władze miasta dziękują za walkę z koronawirusem
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Walkę medyków z epidemią koronawirusa licznie wspierają rzeczowo i finansowo mieszkańcy, firmy, instytucje i wolontariusze. Wszystkim dziękowali dzisiaj elbląscy radni, podejmując specjalną uchwałę w tej sprawie.

„Rada Miejska w Elblągu wyznaje wielkie słowa uznania wszystkim tym osobom, które od wielu tygodni prowadzą walkę na pierwszej linii z koronawirusem. Gorące podziękowania kierujemy m.in. do pracowników ochrony zdrowia, pomocy społecznej, służb mundurowych oraz licznych wolontariuszy, którzy na co dzień poświęcają swoją pracę osobom potrzebującym pomocy w tym trudnym czasie. (...) Jesteśmy dumni, że w akcję włączyło się mnóstwo firm i osób fizycznych. Wsparcie jest kierowane do placówek medycznych, osób starszych, samotnych, potrzebujących. (...) Przekazujemy wyraz szacunku, uznania i podziękowania za podejmowaną pracę w dobie pandemii. A darczyńcom dziękujemy za serce i wielką solidarność” - czytamy m.in. w uchwale Rady Miejskiej w Elblągu, za którą dzisiaj głosowali wszyscy radni.

Podziękowania złożył także prezydent Witold Wróblewski. - Na konto Szpitala Miejskiego wpłynęło już ponad 700 tysięcy złotych na walkę z epidemią i wiele darów w postaci sprzętu ochronnego – masek, przyłbic, rękawic i wielu innych materiałów – poinformował prezydent, dodając że miasto wystąpiło z wnioskiem o dodatkowe środki dla Szpitala Miejskiego na walkę z epidemią do marszałka województwa, który uruchomił specjalną pulę na ten cel.

 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama