UWAGA!

WOT w walce z pandemią

 Elbląg, WOT w walce z pandemią
fot. 43 blp

Średnio 120 osób dziennie wykonuje wymazy w mobilnym punkcie drive-thru w Elblągu. Wymazy pobierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Elbląski punkt drive-thru obsługiwany przez żołnierzy WOT jest czynny cały tydzień, w godzinach od 8:00 do 14:00. W przypadku większej liczby osób chcących wykonać wymaz próbki pobiera nawet trzech przeszkolonych żołnierzy. Wszystko odbywa się bez wysiadania z samochodu i zwykle bez konieczności dłuższego oczekiwania. Spokojniejsze są zwłaszcza weekendy.

Aby skorzystać z drive-thru trzeba mieć przy sobie numer skierowania (zlecenia) od lekarza rodzinnego lub Sanepidu, ewentualnie podać swój numer PESEL oraz posiadać dowód osobisty. Testowanie odbywa się bez wysiadania z samochodu.

Z mobilnego punktu pobierania wymazów mogą korzystać jedynie osoby, które przyjadą w samochodzie (tak kierowcy, jak i ich pasażerowie). Nie wolno z samochodu wysiadać, nie można także przyjść pieszo.

Punkt wymazowy mieści się na parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej na al. Grunwaldzkiej 135.

Wojciech Andrearczyk ekspert ds. komunikacji 43 blp WOT

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A w szpitalu na Izbie przyjeć siedzi sie po 2- 3 h bez testu bo ten "skąplikowany"tezst musi wyknac lekarz. A przy okienkach ziewajace panie sie nudza. Dziwie sie ze szpital niejest caly zainfekowany. Słuzba zdrowia organizacyjnie porazka.
  • Zazdrosna? haha Wisia jak widać jest szczupła i ładna :)
  • Już zakończcie ten żałosny spektakl pandemiczny. Większość krajów już się w To nie bawi. Wrócili do normalności tej prawdziwej, bo niektórzy chcieli uznać obecną normalność za bardziej pożądaną. WOT-owcy, rozejść się do domów, zakładów pracy, nie podpierajcie swoją obecnością tego sztafażu, który pozostał dla podtrzymania jej legendy. szkoda środków publicznych i Waszego czasu. Cel już dawno został osiągnięty. Sprawdzono mianowicie jak daleko można ograniczyć wolność i nienaruszalność osobistą.
  • WOT w "walce"z PLAN demią. .. .tak oto dla podkręcenia dramaturgii i uwiarygodnienia tego przekrętu stulecia (?)angażuje się "wojsko". .. szkoda, że to wszystko tak łatwo przechodzi tym kryminalistom. .. w Lombardii (gdzie mam rodzinę)tzw. rząd najpierw nałożył LOCKDOWN (czyli karcer w więziennym slangu?)na całe społeczeństwo włącznie z ZAKŁADAMI POGRZEBOWYMI. .. i jak uzbierało się trochę ciał w kostnicy (niestety normalna kolej rzeczy)-i nie miał ich przecież kto odebrać. .. to nakazali WOJSKU odebrać ciała swoimi ciężarówkami (!!)- do tego dbali o "zasady", żeby nie przeładować za bardzo tych ciężarówek - nie wiem ile ładowali trumien/worków na 1 wóz. .. 1 ? :O. .. i tak oto powstały słynne "pandemiczne"zdjęcia kolejnych "trumien z Bergamo":((a "trumny z Bergamo"z kościoła - z katastrofy statku z uchodźcami z 2013 r. ). .. i tak właśnie bezczelnie przechodzi ta inscenizacja z wykorzystaniem wirusa. .. u nas np. w szpitalu na Komeńskiego rozłożyli namioty wojskowe. .. - i na ch. .. ??? NIKOGO nigdy w nich nie było. .. tanie podkręcanie dramaturgii wojskiem - wstydźcie się, że dajecie się wykorzystaćprzeciw społeczeństwu, które teoretycznie macie bronić. .. teraz możemy wspólnie cieszyć się odliczaniem 2-cyfrowej inflacji, upadkiem milionów gospodarstw domowych/firm lokalnych
  • zakończyć PLAN demię !
Reklama