UWAGA!

Zakażony starosta i pracownik centrum krwiodawstwa

 Elbląg, Maciej Romanowski, starosta elbląski
Maciej Romanowski, starosta elbląski (fot. Anna Dembińska)

Starosta elbląski Maciej Romanowski ma pozytywny wynik testu na koronawirusa i do 27 października przebywa na kwarantannie. Starostwo jest zamknięte dla petentów. Nieczynne z podobnego powodu jest też Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Bema.

O kwarantannie starosty urząd poinformował na stronie internetowej powiatu elbląskiego. - Starosta Maciej Romanowski decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblagu przebywa na kwarantannie do 27 października w związku z pozytywnym wynikiem na obecność Covid-19. Pan starosta czuje się dobrze – informuje Starostwo Powiatowe.

Od dzisiaj do 27 października starostwo będzie przyjmować mieszkańców nie bezpośrednio. Kontakt z urzędem jest możliwy telefonicznie (55 239 49 00, 239 49 09), mailowo (sekretariat@powiat.elblag.pl) lub przez e-PUAP, listownie lub przez skrzynkę wrzutową ustawioną przy drzwiach głównych.

Nieczynny do odwołania jest także elbląski oddział Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Bema. Jak informuje Radio Olsztyn, zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednego z pracowników, u pozostałych wyniki były ujemne, mimo to oddział zamknięto prewencyjnie.

Dziś testy są ponawiane. Jeśli będą znowu ujemne to elbląska stacja będzie mogła ruszyć. Obiekt przejdzie przed otwarciem konieczną dezynfekcję – informuje Radio Olsztyn.

Osoby, któe chcą honorowo oddać krew, mogą się zgłaszać do punktu w Pasłęku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama