UWAGA!

Żołnierze z pułku wspierają walkę z Covid-19

 Elbląg, Żołnierze z pułku wspierają walkę z Covid-19
(fot. pułk wsparcia dowodzenia DWD P-W

Około 250 litrów krwi oddali już w sumie żołnierze pułku wsparcia dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Pólnocny-Wschód. To tylko jeden z przykładów dotyczących ich wsparcia w walce z pandemią koronawirusa.

Żołnierze pułku wsparcia dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód aktywnie uczestniczą w działaniach wspierających walkę z Covid-19

Od marca zeszłego roku honorowi krwiodawcy z pułku oddali ok. 250 litrów krwi. Codziennie, całodobowo, przez siedem dni w tygodniu 32 żołnierzy pułku wspomaga elbląską służbę zdrowia poprzez opiekę nad zakażonymi pacjentami znajdującymi się w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II. Żołnierze przenoszą butle z tlenem, dostarczają materiał przekazywany przez personel medyczny do badań laboratoryjnych, transportują sprzęt pomiędzy pomieszczeniami szpitala.
       W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym wykonują pomiar temperatury osobom wchodzącym na teren placówki. Dodatkowo 4 żołnierzy pułku na co dzień wspiera Komendę Miejską Policji w Elblągu oraz Komendę Powiatową Policji w Iławie
       w monitorowaniu przestrzegania kwarantanny mieszkańców Elbląga.

 

mjr Monika Gołębiewska-Trojszczak, pwd DWD P-W
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wkurzony kuzyn (wojskowy z 3miasta)przesłał mi ulotke ze skladem Astry ktorą mu wcisneli bo inaczej brak awansow w armii: "Jedna dawka (0,5ml)zawiera: Adenowirus szympansi z sekwencją kodujacą glikoproteinę S wirusa SARS-CoV-2 ChAdOx1-S*, nie mniej niż 2,5 x 10 jednostek zakaźnych. *Wytworzony w genetycznie zmodyfikowanych, ludzkich embrionalnych komórkach nerki (HEK)293,z wykorzystaniem technologii rekombinacji DNA. Ten lek zawiera organizmy modyfikowane genetycznie (GMO). Inne substancje pomocnicze to: L-histydyna, L-histydyny cholorowodorek jednowodny, magnezu chlorek sześciowodny, polisorbat 80 (E433), sacharoza, disodu edetynian (dwuwodny). "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  2
  sklad szczep z ulotki(2021-04-15)
 • @sklad szczep z ulotki - Oj tam oj tam. Szpryca z szympansim wiruskiem + genetycznie modyfikowane komorki z abortowanych plodow i nawet producent nie ukrywa tego w ulotce. A dla niedowiarkow zacytuje fragment wczorajszego stanowiska Episkopatu Polski, pkt 2: "Dziś jednak już wiadomo, że szczepionki firm AstraZeneca i Johnson&Johnson są niestety oparte na technologii bazującej na komórkach pochodzących od abortowanych płodów (korzysta się z nich w procesie namnażania tzw. składnika aktywnego szczepionki, czyli pozbawionego zjadliwości adenowirusa). Ten fakt budzi poważny sprzeciw moralny, gdyż w tym przypadku komórki pochodzące z abortowanych płodów stanowią niezbędne ogniwo technologii wytwarzania tych szczepionek. Zgodnie z przedstawionymi w poprzednim dokumencie zasadami katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  3
  komu abortowane plody ? komu(2021-04-15)
 • Oo to teraz Episkopat nie pójdzie do nieba bo jak tak popatrzeć z boku to wszyscy tan należą do grupy 0 a nawet 00 więc już dawno są zaszczepieni :)
 • No cóż zamiast siedzieć w koszarach i czekać na wojnę(może już się zaczęła). Przynajmniej jest z nich jakiś pożytek szkoda że tylko 36 żołnierzy. Reszta pewnie prowadzi wojny na mapach czy zamawia sprzęt do kopania okopów. A może rekrutuje cywilnych wartowników żeby ich pilnowali.
 • to czyli tylko wpierają. .. ? Pewnie wspierają być miało być
 • @Elg. - Twoja wiedza o wojsku jest mizerna. Nie ośmieszaj się
 • znowu polanalfabeci zabieraja glos na temat szczepionki.
 • @Ror - Wiem że w 39 większość oficerów ewakuowała się część poszła do niewoli nieliczni jak "Hubal". dotrzymali przysięgi zostali i walczyli z okupantami.
 • Szokująca spowiedź ratownika medycznego: cda [kropka] pl/video/726265626
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Norymberga - ie ma innej opcji(2021-04-16)
 • Zasady języka polskiego określają, że nazwy własne jednostek wojskowych piszemy dużymi (wielkimi) literami, czyli powinno być Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. Odsyłam do źródła: sjp.pwn.pl
Reklama