UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

16. Letnich Ogrodów Polityki dzień czwarty

 
Elbląg, 16. Letnich Ogrodów Polityki dzień czwarty

Na początek będzie można narysować swoją własną pocztówkę z Elbląga, nieco później posłuchać Mariusza Urbanka – autora bestsellerowych (genialnych!) biografii. Po spotkaniu nie warto wracać do domu, lepiej zostać na panelu o obliczach propagandy, a wieczór zakończyć z humorem, biorąc udział w występie kabaretowo-satyrycznym Andrzeja Poniedzielskiego. Zapraszamy!

Program:
       godz. 13:00
       Szkicologia – warsztaty rysunkowe: Pozdrowienia z Elbląga
       prowadzenie: Ada Kotyńska
       ul. św. Ducha (wstęp wolny)
       Na warsztatach stworzysz swoją własną pocztówkę z elbląskim Starym Miastem, skupiając się na analizie detali architektonicznych oraz budowaniu perspektywy w rysunku.
       Ada Kotyńska – absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz architektury na Politechnice Poznańskiej. Pomysłodawczyni projektu Szkicologia. Przez wiele lat zajmowała się szeroko pojętym projektowaniem oraz propagowaniem kultury w Elblągu, a od niedawna kieruje Centrum Sztuki Galeria EL.
       Na warsztaty nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – zapraszamy młodszych i starszych.
      
       godz. 16:00
       Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem
       prowadzenie: red. Mirosław Pęczak/Tygodnik POLITYKA
       Kamieniczki Elbląskie, ul. św. Ducha 3-4 (wstęp wolny)
       Mariusz Urbanek – autor wielu poczytnych biografii (m.in. generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, Leopolda Tyrmanda, Stefana Kisielewskiego, Władysława Broniewskiego, Juliana Tuwima). W książkach „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna” i „Profesor Weigl i karmiciele wszy” opowiada o wkładzie polskich naukowców w światową naukę. Na co dzień jestkierownikiem Gabinetu Świadków Historii w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, gdzie sprawuje pieczę m.in. nad archiwum Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego.
      
       godz. 18:00
       „Oblicza propagandy” - panel dyskusyjny
       prowadzenie: red. Rafał Kalukin/Tygodnik Polityka
       uczestnicy: dr hab. Piotr Osęka, Agata Kostrzewa, Marcin Duma
       Kamieniczki Elbląskie, ul. św. Ducha 3-4 (wstęp wolny)
       Piotr Osęka – dr hab. historii, prof. Instytutu Studiów Politycznych PAN, publicysta i komentator. Zajmuje się dziejami politycznymi i społecznymi PRL. Autor książki „My, ludzie z Marca. Autoportret pokolenia ’68”. Za zasługi w badaniu, dokumentowaniu i upamiętnianiu historii Marca ’68 odznaczony w 2013 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
       Agata Kostrzewa – wykładowczyni na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.
       Marcin Duma – specjalista w zakresie badań opinii i rynku, prezes Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych.
      
       godz. 20:00
       Andrzej Poniedzielski „Bo...” – koncert
       Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7 (cena biletu: 50 zł)
       W najnowszym programie Andrzeja Poniedzielskiego zatytułowanym „Bo...” będzie dużo inteligentnego humoru, satyry i nowych piosenek głównie w temacie: kobieta, mężczyzna, relacje między nimi, szczęście.
       Andrzej Poniedzielski – satyryk, humorysta, poeta, pieśniarz, konferansjer, autor tekstów piosenek (m.in. dla Grzegorza Turnaua, Elżbiety Adamiak, Maryli Rodowicz, Tadeusza Woźniaka, Edyty Geppert, Seweryna Krajewskiego, Anny Marii Jopek, Lory Szafran, Dawida Podsiadło), twórca scenariuszy, reżyser. Mistrz Mowy Polskiej i Ambasador Polszczyzny. W marcu 2007 r. Andrzej Poniedzielski, przyjmując propozycję Gustawa Holoubka, objął kierownictwo literackie „Sceny na dole” w Teatrze Ateneum.

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama