UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

16. Letnich Ogrodów Polityki dzień pierwszy

 
Elbląg, 16. Letnich Ogrodów Polityki dzień pierwszy

Rozmowa o bieżących wydarzeniach w kraju i na świecie z udziałem red. naczelnego Tygodnika Polityka Jerzego Baczyńskiego i prof. Marcina Matczaka zainauguruje pierwszy dzień 16. Letnich Ogrodów Polityki. Wieczorem odbędzie się wernisaż wystawy „Twarze ZAIKS-u” prezentującej portrety twórców kultury wykonanych przez uznanych fotografików, związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. Oprawę muzyczną wernisażu zapewni duet Hania Rani & Dobrawa Czocher, który zagra utwory zespołu „Republika". Wstęp wolny.

Program:
       godz. 18:00
       Rozmowa Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego Tygodnika POLITYKA z prof. Marcinem Matczakiem
       Kamieniczki Elbląskie, ul. św. Ducha 3-4 (wstęp wolny)
       Marcin Matczak – radca prawny, specjalista w zakresie teorii prawa, publicysta, komentator i ekspert ds. konstytucyjnych, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor uczelni na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
      
       godz. 20:00
       Twarze ZAiKS-u – wernisaż wystawy fotograficznej i koncert utworów grupy „Republika” w wykonaniu duetu Hania Rani & Dobrawa Czocher
       Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7 (wstęp wolny)
      
       Na wystawie „Twarze ZAiKS-u” będzie można zobaczyć kilkadziesiąt portretów znanych twórców różnych dziedzin polskiej kultury (muzyków, pisarzy, reżyserów, aktorów itp.), związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. Wśród nich mi.n. Sławomir Mrożek, Józef Hen, Stefan Kisielewski, Stanisław Lem, Magdalena Abakanowicz, Krzysztof Komeda, Agnieszka Duczmal, Wojciech Kilar, Michał Urbaniak, Wojciech Młynarski, Zbigniew Herbert, Czesław Miłosz, Julian Tuwim i wielu innych wybitnych twórców. Na zdjęciach widać, jak ważny w fotografii jest ten "moment", w którym sportretowani twórcy zostali uchwyceni, w biegu, podczas pracy, w charakterystycznej pozie, bądź podczas precyzyjnie zaaranżowanej sesji. Autorami zdjęć są uznani fotograficy reprezentujący różne dziedziny fotografii: Jacek Barcz, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Druszcz, Zbigniew Furman, Krzysztof Gierałtowski, Ryszard Horowitz, Witold Krassowski, Jan Morka, Tomasz Sikora, Marek Szymański i Krzysztof Wojciewski.
      
       Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie koncert utworów zespołu „Republika” w wykonaniu duetu Hania Rani&Dobrawa Czocher. Te dwie utalentowane artystki: wiolonczelistka Dobrawa Czocher i pianistka Hanna Raniszewska nagrały płytę pt. „Biała flaga” z klasycznymi aranżacjami utworów lidera „Republiki”. Podeszły w zupełnie nowy sposób do piosenek Ciechowskiego, w bezpretensjonalny sposób nadając doskonale znanym utworom drugie muzyczne życie.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama