UWAGA!

5 zespołów, 4 jurorów, 3 Kolory, 1 Miłość

Elbląg, 5 zespołów, 4 jurorów, 3 Kolory, 1 Miłość

Znane są już zespoły, które wezmą udział w Przeglądzie Młodych Zespołów Reggae, odbywającym się 28 września w ramach 1. edycji imprezy „Trzy Kolory, Jedna Miłość”.

Zespoły zakwalifikowane do Przeglądu Młodych Zespołu Reggae to:
       Abdul Kebab Buła Jabbal (Trójmiasto),
       Amarena Rockers (Lembarg),
       Freakin Rudeboys (Ełk),
       Regulacja (Trójmiasto),
       Root Wise (Malbork).
      
       – Liczymy na energiczne występy, pozytywną konfrontację i wybór zasłużonego zwycięzcy. Ta ostatnia kwestia leży w rękach czterech jurorów, których udało nam się zaprosić do Elbląga. – mówi Agnieszka Tkaczuk, organizator Przeglądu.
      
       Piotr Kolaj to dyrektor i producent cieszącego się ogromną popularnością Ostróda Reggae Festiwal, Michał Ławczniczak to manager wielu polskich zespołów reggae, wydawca płyt oraz organizator i współorganizator ważniejszych festiwali reggae w Polsce, Krzysztof Rygielski to wokalista zespołu Paraliż Band, czwartym jurorem jest Eshiomhele 'Paddy' Agajimah charyzmatyczny nigeryjski twórca reggae i wokalista zespołu roots reggaeowego Ras Paddy & The Rockas.
      
       Nagrodą główną będzie nagranie singla w profesjonalnym studio Sounds Great Promotion w Gdyni.
      
       Po Przeglądzie „Światowid” zaprasza na koncerty: Ras Paddy & The Rockas oraz Paraliż Band. Ponadto na świeżym powietrzu imprezę rozkręci DJ ZEL. Szczegółowy program imprezy już wkrótce.
      
       Bilety są do nabycia w kasie CSE „Światowid” do 27 września w cenie 15 zł oraz w klubie Eden w dniu imprezy w cenie 20 zł. Liczba miejsc ograniczona.
      
       O zespołach:
       Abdul Kebab Buła Jabba (Trójmiasto)
       Zespół powstał w kwietniu 2008 roku. Od tamtego czasu grają własną muzykę od ciężkich riffów, poprzez improwizację, która doprowadziła ich do reggae. Zagrali wiele koncertów klubowych i plenerowych, m.in. w Elblągu podczas 20 finału WOŚP w 2011 r. Ich największe dotychczasowe sukcesy to: I miejsce na Musical Youth II Gdańsk 2011, I miejsce na Juchy Sound Sytem 2010, II miejsce na Gitariadzie 2012.
      
       Amarena Rockers (Lembarg)
       Zespół powstał w 2011 roku. W skład wchodzą młodzi muzycy i wokaliści prezentujący reggae, ragga oraz ska. Ich występy spotykają się z radosną reakcją publiczności. Brzmienie przyjazne dla ucha, mnóstwo energii i pozytywnych wibracji to właśnie Amarena Rockers.
      
       Freakin Rudeboys (Ełk)
       Powstał w październiku 2011 roku. Po kilku próbach zespół wziął udział w Ełckim Przeglądzie Kapel Amatorskich EPKA 2011, gdzie zajął I miejsce. W kwietniu 2012 r. wygrali przegląd zespołów „Barabany” w ramach białostockich juwenaliów. W tym roku do udanych zaliczyli udział w finałowym konkursie na "Ostróda Reggae Festival", gdzie otrzymali najwięcej głosów od publiczności. Mimo krótkiego stażu grupa często koncertuje i posiada rzeszę fanów, którzy przybywając na koncert bawią się, śpiewają i tańczą z nieziemską energią. Zespół obraca się w klimacie reggae, ragga, ska.
      
       Regulacja (Trójmiasto)
       Wszystko zaczęło się w 2009 roku, w listopadzie 2010 roku nagrali już dwa studyjne kawałki, co otworzyło nowy etap w ich graniu. Muzyka, którą tworzą jest wypadkową muzycznych doświadczeń i zainteresowań każdego z członków zespołu, ostatecznie łączy się w pozytywne brzmienie reggae z elementami dance hall, dub i roots reggae. Sześciu muzyków, sześć różnych osobowości, jeden cel… „pozytywny przekaz”.
      
       Root Wise (Malbork)
       Świeży zespół, który powstał we współpracy muzyków z Trójmiasta oraz Malborka. Świeży, ponieważ zaczął swoją działalność latem 2011 roku. Inspirują się jamajskim brzmieniem roots i dub, nie szaleją z łączeniem gatunków, tylko starają się grać jak według swoich upodobań, czyli liveDub z duża ilością delaya i pogłosu. Większość muzyków Root Wise jest też zagorzałymi fanami zachodnioafrykańskiej muzyki tradycyjnej i oprócz gry na perkusji czy klawiszach grają na djembe, dunach i innych instrumentach etnicznych.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama