UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

7. Jazzbląg Festiwal, part 3.

Elbląg, Artur Dutkiewicz
Artur Dutkiewicz (fot. Rafał Latoszek)

Siódma edycja Jazzbląg Festiwal w przyjemnie chłodnych murach Galerii EL już 13 i 14 lipca. Letnie wieczory upłyną pod znakiem fortepianu, saksofonu, trąbki, perkusji, kontrabasu oraz niezwykłego wokalu. Festiwal Jazzbląg to wspaniała przygoda, zarówno dla fanów jazzu, jak i tych, którzy dopiero swoją przygodę z jazzem rozpoczynają.

Drugi dzień festiwalu (14 lipca) rozpocznie Artur Dutkiewicz Trio, który zaprezentuje utwory z ostatniej płyty „Traveller”. Będą to kompozycje lidera, w których duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music, łączą się z głębią przekazu. Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej. Muzyka Artura Dutkiewicza jest nie tylko echem jego licznych światowych tournee ale przede wszystkim podróżą w głąb siebie, na najdłuższej drodze życia: z głowy do serca.
       „Tytułowy „Traveller” napisany został po pobycie we Lwowie, utwór „Taniec Słonia” oparty jest na skali arabskiej, którą posługują się muzycy np. w Libanie, Indiach, na Bałkanach. Z niektórymi z nich miałem przyjemność również muzykować. „Satvic Mazurka” i „Pińczów Mazurka” to wrażenia z moich stron rodzinnych, „Hej Hania” to radość, która trzymała nas długo po pobycie na Antypodach a „Neti Neti” to przebłyski stanu nieskończonej świadomości po praktyce medytacji.” (Artur Dutkiewicz)
       Artur Dutkiewicz
       Pianista i kompozytor. „Ambasador polskiego jazzu” (Jazz Forum Magazine ); koncertował w ponad 60 krajach świata. Promuje kulturę polską za granicą, podkreślając swoje korzenie. Pochodzi z Pińczowa. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji w 1982r. Laureat konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Improwizacji Jazzowej w Katowicach, "Jazz nad Odrą”, „Jazz Jantar”. Finalista Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r.
       Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie m.in.: Jazz Jamboree – Warsaw, Munster Jazz Festival, Northsea Jazz Festival – Haga, Copenhagen Jazz Festival, Festival Opera De Paris, Sziget Festival – Budapest, Int. Jazz Plaza Festival – Havana, Polish Film Festival – Los Angeles, Glasgow Jazz Festival, Duesseldorf Jazz Rally, World Culture Festival – Berlin, Notturni in Palestro Festival – Mediolan, BJ Ninegates Jazz Festival – Pekin, Utsav Int. Jazz Festival - New Delhi, Melbourne Int. Jazz Festival.
       W skład zespołu wchodzą:
       Artur Dutkiewicz- fortepian
       Andrzej Święs – kontrabas
       Łukasz Żyta- perkusja
      
       13-14 lipca, Festiwal Jazzbląg, dyrektor artystyczny -Jerzy Małek
       Wystąpią:
       13 lipca godz. 19
       - Sławek Jaskułke

 


       - Andy Middelton Quintet feat. Adam Nussbaum;
       Andy Middelton- saksofon
       Adam Nussbaum-perkusja
       Jerzy Małek- trąbka
       Piotr Wyleżoł- fortepian
       Sławomir Kurkiewicz-kontrabas
       Jam Session w Klubie Krypta (wejście bezpłatne)
      
       14 lipca godz. 19
       - Artur Dutkiewicz Trio
       Artur Dutkiewicz- fortepian
       Andrzej Święs- kontrabas
       Łukasz Żyta- perkusja
       - Aga Zaryan
       Aga Zaryan- wokal
       Michał Tokaj- fortepian
       Robert Majewski- trąbka
       Jam Session w Klubie Krypta (wejście bezpłatne)
      
       Ceny biletów:
       50 zł przedsprzedaż
       60 zł w dniu koncertu
       90 zł karnet (ograniczona ilość)
       Bilety i karnety dostępne w kasie Centrum Sztuki Galeria EL oraz sklep.galeria-el.pl
      


      
      
       Patronem medialnym 7. Festiwalu Jazzbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama