UWAGA!

A w lesie grają!

 
Elbląg, A w lesie grają!
fot. Anna Dembińska

Lekki szum drzew, muzyka na scenie i całkiem przyjemna pogoda - tak wyglądał pierwszy koncert Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni, który wystartował tej niedzieli. Salon ma swoje tradycje i odbywa się już po raz siedemnasty. To ciekawa alternatywa wobec niedzielnego popołudnia spędzanego przed telewizorem. Zobacz zdjęcia.

Spotkań pod muszlą koncertową ma być pięć - każde spod znaku innego gatunku muzycznego.
       - Dziś spotykamy się pierwszy raz i dziś jest jazz, ale każdy koncert będzie inny - opowiada Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, które zajmuje się organizacją koncertów. - Za tydzień będzie tango, a później Vivaldi, Gershwin i operetki. Będzie czego posłuchać.
       I było - na pierwszy rzut pochodzący z Nowego Dworu Gdańskiego Fila Band, którym kieruje Jerzy Fila grający na banjo. W obecnym składzie zespół występuje od dwóch lat, panowie nagrali płytę, byli również w popularnym muzycznym talent show na Polsacie, czyli w Must Be The Music.
       Następnie na scenie pojawił się elbląski Big Band, który słuchaczy przywitał znanym przebojem "Oye como va". W latach 60. wymyślił go i nagrał Tito Puente, ale popularność zyskał dzięki Carlosowi Santanie. Natomiast zespół, który zagrał w muszli koncertowej powstał rok temu i tworzą go elbląscy muzycy z doświadczeniem. Co ciekawe, band ma swojego dyrygenta, czyli Aleksandrę Tomaszewską, elblążankę, absolwentkę katowickiej Akademii Muzycznej.
      
       A już za tydzień, 20 lipca, hiszpańska śpiewaczka Laura Cubi Villena zabierze słuchaczy w świat tanga. Początek o godz. 17.

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Letniego Salonu Muzycznego
      

      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama