UWAGA!

„Aktor” na Dzień Teatru

Elbląg, Aktor - Mirosław Siedler przy pracy. Próba czytana.
Aktor - Mirosław Siedler przy pracy. Próba czytana.

W elbląskim Dramatycznym trwają próby do „Aktora” Bogusława Schaeffera w reżyserii Mirosława Siedlera. Spektakl będzie miał swoją premierę 24 marca i uświetni obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

To spektakl nietypowy, w którym Aktor jest osobą dramatu, aktor gra Aktora. Bogusław Schaeffer mnoży przed widzem pytania, by udzielać na nie wieloznacznych odpowiedzi. Co stanowi podstawę rywalizacji między aktorem a dramaturgiem? Czy twórcą i artystą jest każdy z nas? Czy jeśli pozytywna recenzja opublikowana jest w wysokonakładowym dzienniku, sztuka jest wybitna? Czy jeśli informacja pojawia się w ogólnopolskiej TV, to artysta jest sławny? Co sława robi z artystą? Czy w sztuce muszą obowiązywać jakieś zasady? Czy słuszna jest teza, że prawdziwego artystę docenia są dopiero po śmierci?
     Elbląskiego „Aktora” reżyseruje Mirosław Siedler, dyrektor naczelny i artystyczny naszego teatru. Sam również gra tytułową rolę. Partnerują mu: Maria Makowska-Franceson, Marta Masłowska, Mira Baranowska (gościnnie), Krzysztof Bartoszewicz, Mariusz Michalski, Tomasz Muszyński, Lesław Ostaszkiewicz, Jerzy Przewłocki, Wojciech Przyboś. Spektakl powstaje na podstawie inscenizacji Bohdana Cybulskiego, a scenografię do niego przygotowuje Grzegorz Małecki. Premiera odbędzie się 24 marca i uświetni obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.
     
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama