UWAGA!

Amerykański blues w Mjazzdze

2012-08-31
Aktualizowany 2012-09-03 10:00
 
Elbląg, Amerykański blues w Mjazzdze
fot. nadesłana

Tego koncertu nie można przegapić! Po raz pierwszy w historii elbląskiego klubu Mjazzga mamy okazję zaprosić wszystkich na wyjątkowy koncert artysty zza oceanu.

W ramach części europejskiego tournee do najlepszych polskich klubów, w tym do Mjazzgi, zawita gitarzysta i producent, który ze swoim zespołem grał na największych i najważniejszych światowych imprezach bluesowych, a współpracuje z najlepszymi muzykami tego gatunku - Dave Herrero and The Hero Brothers Band.
       Jeśli miłośnicy prawdziwego, chicagowskiego, szczerego bluesa czekają na okazję, by usłyszeć w kameralnych klubowych warunkach prawdziwą gwiazdę tej muzyki - ten dzień właśnie nadchodzi: środa 5 września o godz. 20.15
      
       Charyzmatyczny gitarzysta, wokalista i kompozytor Dave Herrero udziela się muzycznie od ukończenia 18 roku życia. Jak mówi, muzyka jest w jego rodzinie wielopokoleniową tradycją. Już dziadek, mieszkający jeszcze nie w Stanach, a w Republice Dominikany (skąd pochodzi rodzina Herrero), prowadził orkiestrę, która zagrała na Światowych Targach w Nowym Jorku w 1939 r.
      
       Choć pierwsze kroki stawiał mieszkając na Florydzie, z miłości do elektrycznej gitary szybko przeprowadził się do Austin w Teksasie, gdzie na dobre rozpoczęła się jego muzyczna „edukacja”, czyli granie z Marcią Ball, Sethem Walkerem, czy Lazy Lesterem. Szybko przyszły zagraniczne angaże, dzięki którym Dave trafił do Bośni, Macedonii, Skandynawii i na Węgry. W 2004 zdecydował się na kolejną przeprowadzkę, tym razem do Chicago, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Jest nie tylko aktywnym członkiem tamtejszej sceny bluesowej, ale pracuje też dla potrzeb telewizji (komponuje i nagrywa muzykę dla programu „Oprah” Oprah Winfrey) i udziela się jako producent (ostatnio przy okazji płyty legendy chicagowskiej sceny bluesowej, Jimmy'ego Burnsa, „Stuck in the Middle”).
      
       Jego największy atut? Oprócz charakterystycznego, lekko zachrypniętego wokalu i łatwości w nawiązywaniu kontaktu z publicznością – umiejętność wykorzystania znajomości bluesowej klasyki, i przełożenia jej na własny muzyczny język. Dzięki temu w czasie jego koncertów nie usłyszymy wyświechtanych bluesowych przebojów. Jeśli już gra materiał zapożyczony, są to zazwyczaj mniej znane kompozycje, co do zasady jednak jego występy składają się prawie w całości z autorskiego materiału. Ten też usłyszymy na najnowszej płycie, nad którą artysta właśnie pracuje.
      
       Dave Herrero – gitary, śpiew
       Felix Reyes – gitary
       Ed Strohsahl - bas
       Andrew Blaze Thomas – perkusja
      
       Bilety na koncert w cenie 30 zł przedsprzedaż i 35 zł w dniu koncertu dostępne w klubie. Rezerwacje: mjazzga@mjazzga.pl
       Więcej o nadchodzących imprezach na www.mjazzga.pl oraz facebooku.
      
       Koncert Dave Herrero and The Hero Brothers Band organizowany jest w ramach cyklu „Jesień w Mjazzdze” we współpracy z Departamentem Kultury reprezentującym Prezydenta Miasta Elbląga.
      
       Patronat medialny nad cyklem objęły: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska oraz Dziennik Elbląski.
      
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama